Kapitalna końcówka Żółto-Czerwonych. Otwarcie sezonu było udane

2023.08.13 10:59
Za juniorami starszymi Jagiellonii Białystok pierwszy mecz w nowym sezonie CLJ. Na inaugurację rozgrywek drużyna trenowana przez Marka Wasiluka pokonała na wyjeździe Pogoń Szczecin 4:1.
Kapitalna końcówka Żółto-Czerwonych. Otwarcie sezonu było udane
Fot: Jagiellonia Białystok

Jeżeli w niedzielnym (13.08) starciu Sandecji Nowy Sącz z Arką Gdynia któraś z ekip nie rozgromi swego przeciwnika, to po 1. kolejce Centralnej Ligi Juniorów na szczycie tabeli będziemy mogli podziwiać Jagiellonię Białystok. Żółto-Czerwoni w sobotę (12.08) rozbili bowiem Pogoń Szczecin 4:1 i jest to jak na razie najwyższe zwycięstwo, biorąc pod uwagę wszystkie dotychczasowe spotkania rozegrane w 1. serii zmagań.

Warto jednak dodać, ze choć Jagiellończycy wygrali bardzo okazale, to jednak pierwszego gola w 52. minucie zdobyli gospodarze. Wtedy to do siatki trafił Patryk Paryzek, lecz odpowiedź białostoczan była niezwykle konkretna. Między 70. a 87. minutą spotkania na listę strzelców wpisali się Bartosz Mazurek, Alan Rybak i Patryk Drygiel (x2), dzięki czemu to zawodnicy Dumy Podlasia zeszli z boiska w roli zwycięzców.

- Udany start nowego sezonu. Uważam, że to był bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. W drugiej połowie co prawda przegrywaliśmy, ale zupełnie nie było czuć nerwowości. Graliśmy to spotkanie na swoich zasadach, od pierwszych minut byliśmy bardzo dobrze zorganizowani. Pogoń miała z nami bardzo trudną przeprawę. Skupiając się na nas, to był to mecz, w którym na korzystny wynik ciężko zapracowała cała drużyna. Bardzo dobrze zaprezentowali się zmiennicy, którzy zrobili kawał dobrej roboty, co widać po minutach zdobytych bramek. Muszę pochwalić całą kadrę, która świetnie pracuje od samego początku przygotowań, czego potwierdzenie mamy w dzisiejszym rezultacie - powiedział po wyjazdowym starciu z Pogonią Marek Wasiluk, trener juniorów starszych w Jagiellonii Białystok.

Następny pojedynek młodzi Jagiellończycy rozegrają dopiero 27 sierpnia (mecz z Widzewem Łódź). Jest to spowodowane tym, że najbliższa potyczka Żółto-Czerwonych z Górnikiem Zabrze w ramach 2. kolejki CLJ została przełożona na 30 sierpnia.

Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 1:4 (0:0)
Bramki: Patryk Paryzek 52 - Bartosz Mazurek 70, Alan Rybak 78, Patryk Drygiel 81, 87
Jagiellonia Białystok: Tomkiel - J. Jaroszuk, Zabielski, Koj, Cholewa (60' Mazurek), Stypułkowski, Kozłowski (80' Pawelczyk), Kul (70' Chilmon), Żakiewicz (60' M. Jaroszuk), Ptasiński (70' Drygiel), Rybak (80' Demiańczuk)

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

742 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39