Kapitalny wyczyn Marii Andrejczyk! Ten wynik robi wrażenie

2021.05.10 15:06
Maria Andrejczyk podczas drugiego dnia Pucharu Europy w Splicie ustanowiła nowy rekord Polski w rzucie oszczepem. Urodzona w Suwałkach zawodniczka klubu LUKS Hańcza zakończyła konkurs z wynikiem 71,40 m.
Kapitalny wyczyn Marii Andrejczyk! Ten wynik robi wrażenie
Fot: Marek Biczyk/pzla.pl

Niesamowite, zaskakujące, wręcz niewiarygodne. Już podczas otwarcia olimpijskiego sezonu Maria Andrejczyk wykręciła rezultat, o którym w Polsce nikt do tej pory nawet nie marzył. 25-latka, w trakcie zawodów w Splicie, posłała oszczep na dystans 71,40 m i pobiła tym samym rekord kraju. Pobiła w sposób fenomenalny, gdyż żadna Polka nigdy nie zdołała przekroczyć jeszcze granicy 70 m.

Mało tego, w całej historii dyscypliny były tylko dwa lepsze wyniki na świecie. Dalej od Andrejczyk oszczep rzucały jedynie Czeszka Barbora Spotakova (72,28 m) oraz Kubanka Osleidys Menendez (71,70 m).

Drugie miejsce podczas Pucharu Europy w Splicie zajęła Niemka Christin Hussong. Aktualna mistrzyni Starego Kontynentu uzyskała rezultat gorszy od Andrejczyk o blisko 5 m (66,44 m).

Na tym nie kończą się jednak dobre wieści, jeżeli chodzi o występy podlaskich lekkoatletów. W Kielcach solidny występ zaliczył też bowiem młociarz Wojciech Nowicki. Brązowy medalista olimpijski z Rio podczas Memoriału Zdzisława Furmanka 3-krotnie przekroczył granicę 77 m. W najlepszej próbie reprezentant Podlasia Białystok posłał młot na odległość 77,80 m, dzięki czemu Polak został liderem europejskich tabel.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

873 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39