Kiedyś mała białostocka firma, dziś najszybciej rozwijająca się firma IT w Europie

2020.02.17 15:59
Stawiała swoje pierwsze kroki jako stosunkowo niewielka białostocka firma, dziś jest jednym z ważniejszych graczy na rynku IT i skupia się głównie na eksporcie usług, zdobywając klientów na globalnym rynku.
Kiedyś mała białostocka firma, dziś najszybciej rozwijająca się firma IT w Europie
Fot: Grupa Kapitałowa TenderHut
Robert Strzelecki, prezes zarządu Grupy Kapitałowej TenderHut

Stawiają na globalny rynek i zagranicznych klientów

74 mln zł - taki optymistyczny plan, jeśli chodzi o przychód, zamierza zrealizować Grupa Kapitałowa TenderHut na koniec 2020 roku. Jak się okazało, w ciągu zaledwie 5 lat z małej białostockiej firmy powstała spółka, która jest jedną z najszybciej rozwijających się firm IT w Europie. Plany zarządu to wzrost przychodu o 96% rok do roku, który jest uzależniony od pozyskania finansowania na akwizycje trzech firm, których przejęcie dostarczy znaczących synergii.

– Obecnie negocjujemy przejęcie sześciu podmiotów, w tym trzech zagranicznych. Jeżeli pozyskamy finansowanie dla tych transakcji, to uzyskamy efekt skali i umocnimy swoją pozycję na zagranicznych rynkach. Jednak nawet bez dokonania tych akwizycji planujemy uzyskać rekordowy przychód za 2020 rok na poziome 54 mln zł, co stanowiłoby wzrost rok do roku o 44% – podsumowuje Robert Strzelecki, prezes zarządu Grupy Kapitałowej TenderHut.

Co więcej, spółka skupia się głównie na eksporcie usług IT oraz na rozwoju produktów własnych, zdobywając klientów na globalnym rynku.

– Naszym celem było zbudowanie globalnej sieci sprzedaży i pozyskanie zagranicznych klientów – mówi Robert Strzelecki.

Jakie cele stawia przez sobą spółka?

Zarząd firmy - oprócz zwiększenia tegorocznego przychodu - planuje inwestycje związane z rozwojem nowych rynków oraz swoich flagowych projektów, w tym Zonifero – jednego z najprężniej rozwijających się startupów z branży PropTech, który zakończył 2019 rok z 1 mln zł przychodu. Finansowanie rozwoju spółki najprawdopodobniej będzie opierać się na pozyskaniu kapitału z zewnątrz.

Grupa Kapitałowa TenderHut chce rozwijać swoje zagraniczne przedstawicielstwa, budując międzynarodowe struktury zarówno na Zachodzie, jak i Dalekim Wschodzie.

– Rozwój struktur sprzedażowych naszego oddziału w Chinach czy wejście z ofertą na Singapur oraz Japonię to realne cele na ten rok. Odwiedzamy te rejony regularnie, między innymi dzięki współpracy z PAIH, budując trwałe relacje z tamtejszym biznesem – dodaje Strzelecki.

Wkrótce oddział w Stanach Zjednoczonych będzie miał nie tylko funkcję sprzedażową, ale również developerską, ponieważ tak jak w Polsce, Danii i w Chinach, rozpoczną tam pracę programiści.

- Jako jedna z nielicznych spółek z Centralnej Europy chcemy mieć możliwość wspierania naszych klientów w strategii Follow The Sun, posiadając biura w kluczowych strefach czasowych. Wymagają tego w szczególności nasi klienci, dla których rozwijamy platformy SaaS pracujące w modelu 24x7 lub systemy laboratoryjne międzynarodowych koncernów – mówi Robert Strzelecki.

TenderHut to obecnie 8 centrów developerskich w Polsce, 9 zagranicznych oddziałów i 6 polskich spółek oraz 3 zagraniczne (Chiny, Dania, USA). Polskie spółki to: SoftwareHut - tworzenie systemów informatycznych oraz outsourcing IT; Solution4Labs – implementacja systemów klasy LIMS w laboratoriach; LegalHut - doradztwo prawne dla software house’ów, start-up'ów oraz firm z sektora IT i high-tech; ProtectHut - zagadnienia z zakresu cybersecurity; ExtraHut - UX&Design Studio; GrowUperion – innowacyjny system wspierający zaangażowanie pracowników sprzedaży wykorzystujący najnowsze osiągnięcia psychologii motywacji oraz technologię mobilne.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

1809 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39