Kino Dzieci: "Marona – psia opowieść"

dodane dnia: 2023-07-01 przez: Dali01
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
Kino Dzieci: "Marona – psia opowieść"
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2023-08-06
Organizatorzy zapraszają na seans filmu "Marona – psia opowieść" w ramach Kina Dzieci .

W ramach wystawy "Galeria to kurnik artyści to kury a sztuka to jajka kur", Galeria Arsenał w Białymstoku organizuje Kino Dzieci.

"Marona – psia opowieść"
dedykowany uczniom klas 7-8 szkoły podstawowej
reż. A. Damian / Francja, Rumunia / 2019 / animowany / 92'


Niewielka suczka Marona trafia w ręce coraz to nowych opiekunów. Świat ludzi bywa jednak skomplikowany, czasem aż za bardzo dla małego psa, który nie chce niczego oprócz kochającego go człowieka. Każdy z napotkanych przez kundelkę ludzi nadaje jej nowe imię: akrobata Manole nazywa ją Aną, robotnik Istvan – Sarą, dziewczynka Solange – Maroną. Niestety żaden z domów nie jest na tyle stabilny, by suczka mogła zagościć w nim na stałe. A gdyby ludzie byli tak samo zależni od zwierząt, jak one od nich?

To wizualnie zachwycająca i wzruszająca historia opowiedziana z psiej perspektywy o przywiązaniu, miłości i tym, czym dla psów i ludzi jest szczęście. Ta wyjątkowa forma opowiadania została doceniona przez międzynarodową publiczność. Premiera filmu miała miejsce na najważniejszym festiwalu animacji, francuskim Annecy. "Marona" zdobyła m.in. nominację do Europejskich Nagród Filmowych, została nagrodzona na Bucheon IAFF, Strasbourg European Fantastic FF oraz przez Jury Odkryć 6. MFF Kino Dzieci.

Start o godzinie 11:00.
Wstęp wolny.

Po projekcji organizatorzy zachęcają do zwiedzenia wystawy współtworzonej przez dzieci "Galeria to kurnik artyści to kury a sztuka to jajka kur".Zwiastun filmu:

Miejsce imprezy
ul. Mickiewicza 2
15-222 Białystok

Polecamy
Studio Fryzur "TinaFryz"ul. Komisji Edukacji Narodowej 3 lok. 2
15-786 Białystok

Więcej informacji
1481 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39