Kolejna ofiara "siostrzeńca" - starsza kobieta straciła 7 tys.

2009.11.13 00:00
7 tys. zł straciła 80-letnia białostoczanka, która uwierzyła mężczyźnie podającemu się za jej siostrzeńca. Policjanci szukają sprawcy i apelują o rozsądek.

Jak podaje zespół prasowy podlaskiej policji, w ubiegły wtorek (10.11) do starszej kobiety zadzwonił mężczyzna i zachrypniętym głosem przedstawił się jako jej siostrzeniec. Kobieta nie rozpoznała głosu w słuchawce, ale rozmówca twierdził, że jest podziębiony i dlatego ma zmieniony głos. Poprosił o pilną pożyczkę - 80-latka zaoferowała mu 7 tys. zł. Rzekomy siostrzeniec powiedział, że sam nie może po nie przyjechać i wyśle do niej najlepszego kolegę. Poprosił również o przypomnienie adresu. Po pewnym czasie w mieszkaniu zjawił się mężczyzna, któremu gospodyni przekazała oszczędności. Gdy wyszedł, telefon kobiety zadzwonił po raz kolejny. Głos w słuchawce podziękował za pieniądze i oświadczył, że jeszcze tego samego dnia odda dług, oczywiście tego nie zrobił. Kobieta zawiadomiła policjantów o zdarzeniu dopiero dzień później.

- Opowieści i preteksty jakie tworzą i wykorzystują oszuści bywają bardzo różne, a ich pomysłowość nie zna granic. Jednak ich wspólnym elementem jest wytypowanie na przyszłe ofiary starszych i najczęściej mieszkających samotnie osób, zdobycie ich zaufania, odwrócenie uwagi i przekonanie gospodarzy, by wpuścili nieznajomych do mieszkania. Dlatego też pamiętajmy o ograniczonym zaufaniu do obcych. Nie wpuszczajmy ich do naszych mieszkań. Bądźmy podejrzliwi, gdy ktoś zasłaniając się pośpiechem ponagla nas do szybkiego podjęcia ważnych finansowych decyzji - apelują podlascy policjanci.

E.S.

1257 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39