Kolejna próba sprzedaży działek strefie ekonomicznej

2018.01.21 14:59
Białystok robi wszystko, żeby zachęcić do inwestowania w działki na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Ceny wywoławcze spadły już o ponad 1/3.
Kolejna próba sprzedaży działek strefie ekonomicznej
Fot: UM Białystok

Regularnie miasto ogłasza konkursy ofert dotyczące działek inwestycyjnych w białostockiej podstrefie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, które mieszczą się w okolicach ulic Kuronia, Karpińskiego, Proroka Eliasza czy Suchowolca. Chętnych jest jednak niewielu, a tereny leżą odłogiem.

Znów ogłoszono przetarg. Tym razem na pięć działek (na mapie oznaczonych: (788/18, 788/21, 788/22, 788/23, 788/24). Miasto postanowiło zejść zdecydowanie z ceny wywoławczej. Obecne stawki są mniej o nawet 45% od pierwotnych.

- Zapraszamy przedsiębiorców zainteresowanych inwestowaniem w Białymstoku do udziału w ogłoszonych przetargach na działki – zachęca zastępca prezydenta Zbigniew Nikitorowicz. – Tym bardziej, że oferowane nieruchomości mają bardzo dobre lokalizacje i są teraz dostępne w atrakcyjnych cenach.

Trzeba jednak pamiętać, że nie wystarczą chęci i pieniądze, żeby móc w tym miejscu zainwestować. Potrzebny jest jeszcze innowacyjny pomysł. Zaświadczenie o tym, czy jest on wystarczająco innowacyjny podejmuje  komisja opiniująca Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego. Dopiero po uzyskaniu od niej zaświadczenia, kontrahent może składać ofertę.

Szczegóły dotyczące przetargów są dostępne na stronie www.bialystok.pl w zakładce "Tereny inwestycyjne BPN-T/SSSE". Informacje o działalności w SSSE znajdują się na stronie www.ssse.com.pl.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1095 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39