Koncert Voo Voo w Białymstoku przyciągnął wielu fanów [ZDJĘCIA]

2022.10.29 07:06
W piątek (28.10) w Zmianie Klimatu wystąpił zespół Voo Voo.
Koncert Voo Voo w Białymstoku przyciągnął wielu fanów [ZDJĘCIA]
Fot: Maciej Safaryn

Zespół Voo Voo słynie przede wszystkim z niepowtarzalnych występów na żywo. Tak było również podczas występu w białostockiej Zmianie Klimatu, którą zespół odwiedził już kilka razy. Pierwszy raz zagrali tam w 2014 r., kiedy Zmiana Klimatu nie miała nawet roku.

Zespół w trasę ruszył przy okazji promocji nowej płyty zatytułowanej "Premiera". Jest ona po części wynikiem dobrej koncertowej passy, a także chęci zaprezentowania publiczności aktualnej formy zespołu. Co ciekawe, większość utworów została zarejestrowana podczas improwizacji na żywo w studio.

Trasa koncertowa rozpoczęła się w Białymstoku, a następnie zespół odwiedzi m.in. Kraków, Warszawę, Wrocław, Lublin, Gdańsk czy Bydgoszcz. Koniec występów zakończą w marcu w Poznaniu, gdzie trasa dobiegnie końca.

Voo Voo, czyli zespół Wojciecha Waglewskiego powstał 37 lat temu, a dokładniej w 1985 roku. Grupa gra zróżnicowaną muzykę, opierającą się głównie na połączeniu rocka z folkiem różnych kultur i dużej ilości improwizacji. Ostatnio w ich twórczości pojawiły się także elementy współczesnych gatunków muzycznych, takich jak hip-hop czy nu jazz.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

744 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39