Koncerty w Zmianie Klimatu - Dziady Kazimierskie i Lipali [WIDEO]

2018.11.14 07:04
Grupy Dziady Kazimierskie oraz Lipali wystąpią w klubie Zmiana Klimatu. Koncerty odbędą się w czwartek (15.11) i piątek (16.11).
Koncerty w Zmianie Klimatu - Dziady Kazimierskie i Lipali [WIDEO]
Fot: Sylwester Doraczyński
Dziady Kazimierskie

Dziady Kazimierskie

Liderem projektu jest Włodek "Paprodziad" Dembowski, na co dzień wokalista Łąki Łan. "Paprodziad", traktując zarówno swoją twórczość, jak i codzienność z przymrużeniem oka, bawi się muzyką jak mało kto. Dziady Kazimierskie - bo pod taką nazwą występuje projekt - łączą w swoim "dziadowskim" graniu miłość do przyrody i równie gorące uczucie do Kazimierza Dolnego.

Ten projekt to na pewno unikalne zjawisko na polskiej scenie. Przewijające się w jego piosenkach wątki "kazimierskie" mają też swój wymiar uniwersalny. Nie musicie się znać ani na Kazimierzu Dolnym, ani na Kazimierzu Wielkim i Esterce, żeby się dobrze bawić przy tych piosenkach. Przy czym zabawę generuje zarówno ludyczny charakter melodii, jak i specyficzny dowcip bijący z tekstów oraz osobowość wokalisty-wodzireja tej jedynej w swoim rodzaju trupy.Po bałkańskiej przygodzie z Tsigunz Fanfara Avantura Dziady Kazimierskie zaprosiły do współpracy sekcję dętą Rury Wydechowe. Wszystko po to, by wzmocnić odbiór swoich i tak mocno roztańczonych piosenek.

Otwarcie klubu o godz. 19.00, start koncertu o godz. 20.00.

Zobacz też: Dziady Kazimierskie #5latZmianyKlimatu

Lipali

Lipali świętuje w tym roku 15. urodziny, Zmiana Klimatu - 5. To będzie więc podwójnie jubileuszowy koncert. Grupa wystąpi w składzie: Tomasz "Lipa" Lipnicki - wokal, gitara, klawisze, Łukasz "Luk" Jeleniewski - bębny, instrumenty perkusyjne, Roman Bereźnicki - gitara, klawisze, wokal i Łukasz "Gajowy" Gajowniczek - bas, wokal. W roli supportu zagra grupa Holyguns.Otwarcie klubu o godz. 18.00, start koncertu o godz. 19.00.

Portal BiałystokOnline patronuje wydarzeniom.

Zobacz też: Lipali w Białymstoku / #5latZmianyKlimatu

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl
726 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39