Koniec procesu ws. pożaru przy ul. Legionowej

2015.02.16 00:00
Przed Sądem Rejonowym w Białymstoku zakończył się proces studentki, która odpowiada za spowodowanie pożaru w jednym z mieszkań przy ul. Legionowej w Białymstoku.
Koniec procesu ws. pożaru przy ul. Legionowej
Fot: Archiwum

Prokuratura żąda dla Aleksandry G. kary 1,5 roku więzienia w zawieszeniu. Obrona z kolei utrzymuje, że pożar był wynikiem awarii sprzętu RTV i wnosi o uniewinnienie 25-latki.

Sprawa dotyczy wydarzeń z lutego zeszłego roku. Wtedy właśnie młoda dziewczyna, która wynajmowała mieszkanie w bloku przy ul. Legionowej, zapaliła w swoim pokoju świeczkę, po czym wyszła z pomieszczenia. Jak ustalili śledczy, od świeczki zapaliła się firanka, a dalej ogień zajął całe mieszkanie. Pożar był ogromny, bo zniszczeniu uległa także klatka schodowa bloku oraz zewnętrzna elewacja. Ogień udało się opanować, jednak sama Aleksandra G. trafiła do szpitala. Dziewczyna miała poparzenia I i II stopnia.

Prokuratura nie miała wątpliwości, że to właśnie 25-letnia Aleksandra G. sprowadziła zdarzenie zagrażające życiu i zdrowiu wielu mieszkańców bloku. Dziewczyna pochodzi z Warszawy, a w Białymstoku studiowała medycynę. Biegli badający miejsce zdarzenia wykluczyli, że ogień mógł powstać w urządzeniu elektrycznym.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1409 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39