Konkurs fotograficzny "Przestrzeń liminalna"

dodane dnia: 2024-01-17 przez: Dali01
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy:
2024-01-17 - 2024-04-09
Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "Przestrzeń liminalna".

Podlaski Instytut Kultury ogłasza konkurs fotograficzny. To szansa dla niezawodowych fotografów z województwa podlaskiego na zaprezentowanie swojej twórczości szerszemu gronu odbiorców i jednocześnie skuteczny sposób popularyzacji fotografii jako jednej z dziedzin sztuki. PIK zachęca twórców do poszukiwania inspiracji, a także rozwijania umiejętności obserwacji otoczenia i jej dokumentowania.

W tym roku temat konkursu brzmi: „Przestrzeń liminalna" (z łac. liminen - próg). To innymi słowy „przestrzeń pomiędzy" - oddziela w domu dwa pokoje, a także dom i świat zewnętrzny, strefę znaną i bezpieczną od nieznanej i niebezpiecznej, sacrum od profanum. Może to być rytuał przejścia, pusty dom, budynek przed zamieszkaniem, ale też człowiek przechodzący z dzieciństwa w dorosłość, starość, czy chociażby hipermarket po i przed przyjęciem tłumów interesantów. Puste domy, dworce, przejścia podziemne zamarłe w bezruchu, które zostaną ożywione dopiero, gdy wypełnią je tłumy ludzi. Tak szeroki w interpretacji temat pobudza do wrażliwości, indywidualnych poszukiwań i własnego oglądu rzeczywistości, w rezultacie skłania do dyskusji.

Oceny prac i kwalifikacji do konkursu dokona jury powołane przez Podlaski Instytut Kultury, złożone z artystów fotografików i plastyków.

Prace wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia należy przesyłać na adres konkursfoto@pikpodlaskie.pl do 11 marca 2024 r. Do wygrania są nagrody finansowe: 1000 zł za pierwsze miejsce, 800 zł za drugie oraz 600 zł za trzecie. Przyznane zostaną również dwa wyróżnienia po 300 zł.

Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie PIK 9 kwietnia 2024 r.
Miejsce imprezy
ul. św. Rocha 14
15-879 Białystok

1115 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39