Koronawirus w III-ligowej drużynie z Podlasia. Mecz z Polonią został odwołany

2020.09.04 21:17
Zaplanowany na niedzielę (6.09) mecz pomiędzy Ruchem Wysokie Mazowieckie a Polonią Warszawa nie odbędzie się. Powód? Pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Na COVID-19 choruje jeden z członków sztabu szkoleniowego podlaskiej ekipy.
Koronawirus w III-ligowej drużynie z Podlasia. Mecz z Polonią został odwołany
Fot: pixabay.com

Piłkarskie rozgrywki w Polsce ruszyły na całego. Do zmagań przystąpiły już nie tylko kluby z PKO Ekstraklasy, ale też drużyny z niższych szczebli. Niestety koronawirus nie daje za wygraną i co jakiś czas blokuje możliwość rozegrania poszczególnych meczów. Tym razem w pierwotnym terminie nie uda się stoczyć pojedynku między Ruchem Wysokie Mazowieckie a Polonią Warszawa.

- MKS Ruch Wysokie Mazowieckie informuje, iż ze względu na zgłaszane przez zawodników i jednego z trenerów objawy, rozpoczęliśmy testy na koronawirusa. Niestety wczoraj w godzinach późnowieczornych sanepid poinformował o pozytywnym wyniku testu u jednego z członków sztabu szkoleniowego. Jesteśmy w trakcie badań wszystkich zawodników, trenerów i obsługi stadionu. Oczywiście w związku z powyższym zaplanowane na niedzielę ligowe spotkanie z Polonią Warszawa zostało odwołane. Jednocześnie informujemy, iż zajęcia i mecze roczników: 2004-2005, 2006-2007 oraz 2012 i młodszych będą odbywały się normalnie. Trenerzy tych drużyn nie mieli kontaktu z potencjalnie zarażonymi. W przypadku pozostałych drużyn rodzice o sytuacji będą na bieżąco informowani przez trenerów - czytamy w komunikacie klubu.

Po 4 kolejkach sezonu 2020/2021 Ruch Wysokie Mazowieckie zajmuje w III-ligowej tabeli miejsce numer 14. Podlaski zespół rozegrał jednak o jedno spotkanie mniej od większości swych rywali. Teraz, z powodu odwołania starcia z Czarnymi Koszulami, zaległości będę jeszcze większe.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1457 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39