Koronawirus w podlaskim szpitalu. Zamknięto oddział

2020.03.30 10:17
U pracownika grajewskiego szpitala potwierdzono zakażenie koronawirusem. Zamknięty do odwołania został m.in. oddział kardiologiczny.
Koronawirus w podlaskim szpitalu. Zamknięto oddział
Fot: Szpital w Grajewie

Oddział kardiologiczny grajewskiego szpitala został zamknięty. Było to konieczne, ponieważ u jednego z pracowników potwierdzono zakażenie wirusem COVID-19. Oświadczenie w tej sprawie wydał Dyrektor Szpitala Ogólnego im. dr Witolda Ginela w Grajewie. Zostało zamieszczone na stronie internetowej szpitala.

Treść oświadczenia:

"W związku z uzyskaniem pozytywnego wyniku na obecność koronawirusa przez pracownika kontraktowego Szpitala Ogólnego im. dr. Witolda Ginela w Grajewie, personel Szpitala mający bezpośredni kontakt z osobą zakażoną został objęty kwarantanną domową oraz wykonano im testy na obecność koronawirusa. Pacjenci Oddziału Chorób Wewnętrznych i Oddziału Kardiologicznego są sukcesywnie przekazywani do Szpitala Zakaźnego w Łomży lub do Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego Grajewie i również są diagnozowani pod kątem zakażenia. Działalność wymienionych powyżej Oddziałów została zawieszona do odwołania. Prosimy o ograniczenie obecności w Szpitalu do absolutnego minimum".

32 zakażenia na Podlasiu

Dziś (30.03) Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformowali o czterech kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w naszym regionie. W sumie w województwie podlaskim mamy 32 potwierdzone przypadki zakażenia COVID-19.

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

1419 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39