Kradzież w sklepie jubilerskim. Złodziejska para zabrała stojak z biżuterią

2021.05.27 11:58
Pod koniec kwietnia, w jednym ze sklepów jubilerskich w Białymstoku doszło do kradzieży. Właściciel oszacował straty na 17 tys. zł. Złodzieje zostali zatrzymani w zeszłym tygodniu. Usłyszeli już zarzuty.
Kradzież w sklepie jubilerskim. Złodziejska para zabrała stojak z biżuterią
Fot: KMP Białystok

Kryminalni z białostockiej komendy wojewódzkiej i miejskiej zatrzymali 3 osoby podejrzane o kradzież biżuterii.

Do kradzieży doszło pod koniec kwietnia, w jednym ze sklepów jubilerskich w Białymstoku.

Jak podaje Komenda Miejska Policji w Białymstoku, wówczas do lokalu weszła para, która pod pretekstem kupna złotego łańcuszka, poprosiła o ich obejrzenie. Chwilę później dołączył do nich wspólnik. W momencie, kiedy mężczyzna rozmawiał z ekspedientką, złodziejska para wykorzystała jej nieuwagę i zabrała stojak z biżuterią. Po tym, wszyscy wybiegli ze sklepu i odjechali w nieznanym kierunku.

Właściciel oszacował straty na 17 tys. zł. Kryminalni wpadli na trop sprawców w ubiegłym tygodniu. Pomogło im w tym nagranie z monitoringu, które zarejestrowało całe zdarzenie.

Policjanci zatrzymali podejrzanych tydzień temu w Wołominie. Okazali się nimi obywatele Rumunii w wieku 28, 30 i 45 lat. W trakcie prowadzonych czynności wyszło na jaw, że 45-latka była poszukiwana 2 listami gończymi do odbycia kary 28 dni pozbawienia wolności za kradzieże.

Cała trójka usłyszała zarzuty kradzieży. Decyzją sądu trafili na 3 miesiące do aresztu. Zgodnie z Kodeksem karnym za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Paulina Górska
paulina.gorska@bialystokonline.pl

756 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39