Król strzelców zawita do Jagiellonii? Zostały tylko testy

2018.06.07 09:14
Wszystko wskazuje na to, że Jagiellonia Białystok już niebawem - może nawet w ciągu kilku godzin - sfinalizuje ciekawy transfer do klubu. Szeregi Dumy Podlasia ma wzmocnić król strzelców Nice I Ligi - Mateusz Machaj.
Król strzelców zawita do Jagiellonii? Zostały tylko testy
Fot: chrobry-glogow.pl

Jeżeli nic nie wysypie się na ostatniej prostej, prawdopodobnie jeszcze w czwartek (7.06) białostocka Jagiellonia pochwali się pozyskaniem nowego piłkarza. Zawodnikiem, który dołączy do ekipy wicemistrzów Polski będzie Mateusz Machaj - autor 16 goli i 2 asyst na poziomie Nice I Ligi w sezonie 2017/2018. Kwota, jaką Jaga zapłaci za 28-letniego zawodnika, to zaledwie 80 tys. zł, gdyż właśnie taka suma odstępnego została zawarta w aktualnym kontrakcie Machaja.

Gracz, o którym mowa, to mierzący 174 cm wzrostu ofensywny pomocnik mogący występować na obu skrzydłach. Zawodnika bardzo dobrze zna Ireneusz Mamrot, gdyż obaj panowie współpracowali ze sobą w Chrobrym Głogów. To właśnie z tego zespołu wspomniany piłkarz drugiej linii przybędzie na Podlasie.

Dla Machaja Lotto Ekstraklasa to nie jest coś nowego. Pomocnik ten w przeszłości grywał już na najwyższym poziomie w kraju - w barwach Lechii Gdańsk i Śląska Wrocław zaliczył blisko 90 gier. Strzelił w nich 6 goli i zaliczył 13 asyst.

Badania medyczne w białostockim klubie zostały zaplanowane na czwartek, więc wielce prawdopodobne jest, że to właśnie dziś dojdzie do podpisania kontraktu. Obie strony w kwestiach finansowych są już dogadane.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1975 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39