Leczyć człowieka, nie tylko chorobę. Nagroda im. dr. Krzysztofa Kanigowskiego [WIDEO]

2017.01.31 08:01
Nagroda im. Krzysztofa Kanigowskiego ma na celu wskazać lekarzy "leczących człowieka, nie tylko chorobę". Kandydatów do nagrody zgłaszają przede wszystkim pacjenci i ich rodziny.
Leczyć człowieka, nie tylko chorobę. Nagroda im. dr. Krzysztofa Kanigowskiego [WIDEO]
Fot: materiały prasowe
Krzysztof Kanigowski

- Pragniemy wskazać i nagrodzić lekarzy, którzy leczą człowieka, nie tylko chorobę. Relacje z pacjentami budują poprzez życzliwość i empatię. Kształtują etos zawodu, są szanowani i są wzorami do naśladowania – piszą Fundatorzy Nagrody im. dr. Krzysztofa Kanigowskiego, przyjaciele i rodzina zmarłego w 2008 r. lekarza, wybitnego chirurga z Białegostoku, osoby, która pochylała się nad każdym chorym z uwagą i troską.

Nagroda ta to przykład starania o podniesienie jakości leczenia, a także o etyczne i empatyczne relacje między lekarzem a pacjentem. Chodzi tu o publiczne wyrażanie uznania lekarzom, którzy spełniają wysokie standardy. Wygrana składa się z pamiątkowej statuetki, wykonanej przez artystkę rzeźbiarkę Małgorzatę Niedzielko, honorowego dyplomu oraz kwoty pieniężnej.

Kandydatów - lekarzy z obszaru woj. podlaskiego - zgłaszać mogą przede wszystkim pacjenci i ich rodziny, a także inni zainteresowani. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 26 lutego. Uroczyste przyznanie nagrody, fundowanej wyłącznie z dotacji od osób prywatnych, nastąpi 8 kwietnia w Galerii Arsenał w Białymstoku.

Do tej pory nagrodę otrzymali m.in. dr Elżbieta Solarz z Hospicjum Domowego dla Dzieci "Pomóż im", dr Henryk Usowicz, ordynator Oddziału Chirurgii w Powiatowym Szpitalu im. Edwarda Rittlera w Sejnach i dr Leszek Kozłowski z Oddziału Chirurgii Onkologicznej w Szpitalu MSW w Białymstoku.

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

1081 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39