Lekarze z tabletami. Kolejna nowość w białostockim szpitalu

2014.12.04 00:00
Szpital MSWiA w Białymstoku wprowadza kolejne, ciekawe rozwiązanie. Na oddziały i blok operacyjny trafią tablety.
Lekarze z tabletami. Kolejna nowość w białostockim szpitalu
Fot: freeimages.com

Dzięki tabletom, personel szpitala będzie mógł bardzo szybko uzyskać dostęp do danych pacjenta, ale i wprowadzić ewentualne zmiany. Sprzęt będzie działał w specjalnej, zabezpieczonej sieci, jaka znajduje się w placówce. Tablety mają bardzo dobre parametry. Ponadto sprzęt jest przystosowany do pracy w trudnych, szpitalnych warunkach - ma przede wszystkim wzmocnioną obudowę. Wartość jednego takiego tabletu to kilka tys. zł. Większą cześć tej kwoty pokryto z funduszy unijnych. Obecnie sieć jest testowana, a już w najbliższych dniach personel będzie mógł zacząć normalnie korzystać ze sprzętu.

Przypomnijmy, że białostocki szpital MSW na początku listopada uruchomił internetową rejestrację pacjentów.

E-rejetracja w szpitalu to jeden z elementów e-zdrowia. Elektroniczna rejestracja na wizytę zajmuje dosłownie kilka minut. Aby to zrobić, należy najpierw założyć własne konto na Medycznym Portalu Informacyjnym (MPI). Kiedy tego dokonamy, otrzymamy specjalną wiadomość na naszą skrzynkę e-mail z potwierdzeniem założenia konta (należy aktywować je przez kliknięcie w link aktywacyjny). Następnie należy udać się do szpitala, gdzie otrzymamy login i hasło do konta.

Od tego momentu możemy rejestrować się do lekarza przez Internet. To bardzo dogodne i nowoczesne rozwiązanie, dzięki któremu sami wybieramy termin wizyty. Co ciekawe, za pośrednictwem e-maila lub sms-a, otrzymamy też potwierdzenie wizyty lub jej odwołanie z niezależnych od lekarza powodów. Dotychczas z tej formy rejestracji skorzystało już około 200 osób.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl
1104 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39