Majówka w lesie Solnickim. Miłośnicy przyrody znów się spotkają

2021.05.14 17:11
W lesie Solnickim odbędzie się kolejne spotkanie przeciwników wycinki. Tym razem o godz. 9.00 będzie można pójść na spacer z ornitologiem, a następnie wspólnie posprzątać las.
Majówka w lesie Solnickim. Miłośnicy przyrody znów się spotkają
Fot: Maciej Safaryn
Powitanie wiosny w lesie Solnickim, marzec 2021 r.

W niedzielę (16.05) inicjatywy społeczne działające w różnych miejscach kraju ponownie organizują wydarzenia postulujące ochronę przyrody polskich lasów.

"Majówka w lesie" zostanie zorganizowana także w białostockim lesie Solnickim. Odbędzie się z drugiej strony lotniska Krywlany, przy ul. Wiosennej. W planach jest m.in. spacer z ornitologiem, a także wspólne sprzątanie lasu. Na miejscu będą dostępne worki i jednorazowe rękawiczki. Pierwsza taka akcja odbyła się 21 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów.

"Nasza akcja jest wyrazem troski o stan lasów państwowych oraz zaniepokojenia skalą wycinek, zwłaszcza na terenach podmiejskich oraz w cenionych przez ludzi kompleksach leśnych. Postulujemy, aby głos społeczeństwa był realnie uwzględniany w planach gospodarki leśnej. W dobie zmian klimatycznych priorytetem powinno być zachowanie bioróżnorodności oraz ochrona najstarszych lasów" - czytamy na stronie wydarzenia.

Sprzątanie jest akcją oddolną, organizowaną przez mieszkańców miasta przy wsparciu m.in. Stowarzyszenia Okolica, Inicjatywy dla Białegostoku, Polski 2050 Podlaskie, Razem Podlaskie, Partii Zieloni Białystok czy Wojny o Las Solnicki.

Organizatorzy przypominają o bezwzględnym przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa i przepisów przeciwpożarowych oraz dostosowanie się do aktualnych obostrzeń i zaleceń GIS związanych z pandemią COVID-19. Ponadto ze względu na mało optymistyczne prognozy pogody, niedzielne spotkanie może zostać odwołane: "Czekamy do końca, informacja o ewentualnym odwołaniu pojawi się w sobotę rano" - piszą.

Więcej informacji o wydarzeniu: Majówka w Solnickim.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1310 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39