Matura z języka angielskiego - ARKUSZE MATURALNE 2013

2013.05.09 00:00
W czwartek, 9 maja abiturienci zmierzyli się z pisemnym egzaminem z języka angielskiego. Podobnie jak w latach ubiegłych, był on najchętniej wybierany przez maturzystów spośród wszystkich języków obcych.
Matura z języka angielskiego - ARKUSZE MATURALNE 2013
Fot: JK
Pod VI LO w Białymstoku pustki. O godz. 14.00 rozpoczął się egzamin z roszerzonego angielskiego

Trzeci dzień egzaminów maturalnych upływnął pod znakiem języka angielskiego. Maturzyści, poza obowiązkowymi polskim i matematyką, muszą napisać egzamin z języka obcego nowożytnego. Angielski jest co roku najchętniej wybieranym językiem na maturze.

Zadania na arkuszu podzielone były na 3 części: rozumienie tekstu słuchanego, rozumienie tekstu pisanego oraz wypowiedź pisemną. W tym roku maturzyści musieli m.in. wcielić się w organizatora spotkania z naukowcem oraz napisać ogłoszenie informujące o miejscu i tematyce spotkania, a także poprosić uczestników o przygotowanie pytań do gościa.

Na rozwiązanie całego arkusza młodzież miała 2 godziny zegarowe. Za wszystkie zadania można było zdobyć maksymalnie 50 pkt.

O godz. 14 rozpoczął się z kolei pisemny angielski na poziomie rozszerzonym. Angielski rozszerzony zdaje 86 tysięcy maturzystów. Egzamin potrwa ponad trzy godziny (pierwsza część 120 minut, potem krótka przerwa i kolejna część - 70 minut).

ARKUSZ MATURALNY 2013 - JĘZYK ANGIELSKI (POZIOM PODSTAWOWY)

POZIOM PODSTAWOWY - TRANSKRYPCJA

ARKUSZ MATURALNY 2013 - JĘZYK ANGIELSKI (POZIOM ROZSZERZONY) CZĘŚĆ I

ARKUSZ MATURALNY 2013 - JĘZYK ANGIELSKI (POZIOM ROZSZERZONY) CZĘŚĆ II

POZIOM ROZSZERZONY - TRANSKRYPCJA

Joanna Kulik
joanna.k@bialystokonline.pl

1087 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39