Mayday - spektakl Krystyny Jandy

dodane dnia: 2015-12-10 przez: cmg01
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
Mayday - spektakl Krystyny Jandy
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2016-04-06
Jeśli zaczynasz swoją przygodę z teatrem - obejrzyj "Mayday". Jeśli tę przygodę chcesz skończyć, bo zażenował Cię poziom jednego z ostatnio obejrzanych spektakli - obejrzyj "Mayday". Jeśli jest Ci smutno - obejrzyj "Mayday". Jeśli jesteś szczęśliwy - obejrzyj "Mayday". Jeśli jesteś?
Tak właśnie jest z tą teatralną perełką. Trzeba zobaczyć niezależnie od okoliczności, płci czy wykształcenia. Spektakl w reżyserii Krystyny Jandy to prawdziwy majstersztyk. Farsa w najlepszym wydaniu i pełnej krasie.

John Smith (Rafał Rutkowski) jest taksówkarzem. Nie byle jakim - szalenie zaradnym, roztropnym i zorganizowanym. Jakoś tak przypadkiem? ma dwie żony, dwa łóżka, dwa mieszkania. Bogu dzięki, że niedaleko siebie, prawie po sąsiedzku. Przez lata udaje mu się ukrywać swoją tajemnicę i wieść szczęśliwe życie z Mary (Maria Seweryn) i Barbarą (Monika Fronczek). Do czasu?

Wszak nawet dzieci wiedzą, że kłamstwo ma krótkie nogi? Patrząc na nogi Rutkowskiego oczywiście można czuć się oszukanym, ale jak się okazuje, nawet długie nogi nie pomogą w ucieczce przed prawdą.

Lawina nieszczęść nadciąga. Kolejne tragedie czekają już pod drzwiami. Wypadek, dociekliwi inspektorzy policji, siostra zakonna, nimfa i przytulny dom schadzek - można się zapętlić! John Smith ma jednak dużo szczęścia, a przede wszystkim ma niesamowitego przyjaciela, który robi, co może by pomóc Johnowi. Stanley (Artur Barciś) to nieoceniony podręcznik błyskotliwych pomysłów i celnych kłamstw. Jest sobą, swoim synem i przyjacielem jednocześnie. Czego się nie robi dla przyjaciół! Czy to się uda? Czy kłamstwo Johna zostanie zatuszowane? Czy uda się omamić zakochane żony, dziennikarza i inspektorów?

autor: Katarzyna Binkiewicz

Obsada
MARY SMITH - Małgorzata Klara
BARBARA SMITH - Monika Fronczek
JOHN SMITH - Rafał Rutkowski
INSPEKTOR TROUGHTON - Maciej Wierzbicki
STANLEY GARDNER - Artur Barciś
INSPEKTOR PORTERHOUSE - Adam Krawczuk
BOBBY FRANKLYN - Stefan Friedmann
REPORTER - Michał Breitenwald

Godz. 17.15 i 20.30
Bilety: 125 zł, 95zł, 65zł
dostępne:
- online na biletyna.pl, kupbilecik.pl, ebilet.pl
- w kasie Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Patronat medialny
Portal Miejski BiałystokOnline

1201 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39