Miał dwie żony. Białostocki bigamista skazany

2014.04.30 00:00
Białostocki sąd skazał Sylwestra M. Mężczyzna, będąc w związku małżeńskim, ponownie się ożenił.
Miał dwie żony. Białostocki bigamista skazany
Fot: sxc.hu

Sprawa dotyczyła bigamii. 24-latek oskarżony był o wyłudzenie poświadczenia nieprawdy. Sylwester M. wprowadził w błąd funkcjonariusza publicznego. Mężczyzna w listopadzie 2012 roku poznał dziewczynę. Niespełna rok później para udała się do Urzędu Stanu Cywilnego przy ul. Kilińskiego w Białymstoku. Sylwester M. oświadczył, że jest kawalerem i nie ma przeszkód, aby mógł wziąć ślub. Para pobrała się na początku października 2013 roku.

Miesiąc później do białostockiej prokuratury wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Śledczy ustalili, że Sylwester M. złożył fałszywe oświadczenie o wolnym stanie. Mężczyzna od kwietnia 2011 roku miał już żonę, z którą się nie rozwiódł. Para pobrała się w Sokołowie Podlaskim.

W toku śledztwa dowiedziano się, że 24-latkowi nie ułożyło się z pierwszą żoną. Mężczyzna wyjaśnił śledczym, że małżonka miała poinformować go, że wystąpiła o rozwód i po kilku tygodniach para go otrzymała. Pierwsza żona Sylwestra M. zaprzecza, jakoby miała jakikolwiek kontakt mężem.

Obecnie mężczyzna przebywa w areszcie, gdzie odsiaduje wyrok 2 lat i 8 miesięcy więzienia. Za bigamię groziło mu nawet 2 lat więzienia. Z kolei za wyłudzenie poświadczenia nieprawdy 24-latek mógł zostać skazany nawet na 3 lata pozbawienia wolności. Sylwester M. chciał jednak dobrowolnie poddać się karze i sąd wymierzył mu 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1126 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39