Miasto przygotowane do ataku zimy

2009.11.05 00:00
Oczyszczaniem białostockich ulic, chodników, przystanków i śmietniczek zajmą się firmy, które robiły to poprzedniej zimy. Do walki ze śniegiem i gołoledzią miasto przygotowało już 48 ton soli. Będzie pracować 27 pługo-posypywarek i 18 ciągników.

- W ubiegłym roku akcja przebiegała dużo sprawniej niż 2 lata temu - mówi prezydent Tadeusz Truskolaski. W tym roku z zalegającym śniegiem także nie powinno być problemu.

Miasto jest podzielone na 6 sektorów. Odśnieżaniem ulic zajmie się tam "Czyścioch", "Czyścioch bis", "Top 2001" oraz "Astwa". Utrzymanie chodników, przystanków i śmietniczek należy do "Top 2001", "Czyściocha" i "MPO". Do 15 listopada firmy działają na zlecenie, a w sezonie zimowym, tzn. od 16 listopada do 15 kwietnia będą utrzymywać sprzęt w ciągłej gotowości do wyjazdu i patrolować ulice. Konieczność prac będą zgłaszać Urzędowi Miasta bądź straży miejskiej.

To, jak szybko firmy uprzątną zalegający śnieg czy zlikwidują śliską nawierzchnię, zależy przede wszystkim od ruchliwości ulicy. Najbardziej uczęszczane powinny być uprzątnięte w 2-4 godz., osiedlowe w 3-6 godz. Za niewywiązanie się z ustalonych godzin będą naliczane, wyższe niż w latach poprzednich, kary umowne.

Do zimy przygotowane będą też lipy na ulicy Lipowej. Zostaną zabezpieczone od zimna, będzie się unikać się sypania soli wokół nich.

E.S.

874 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39