Miasto sprzedaje działki. Zarobi na nich niemal milion

2022.01.13 17:33
Aktualnie miasto ma trzy otwarte przetargi na sprzedaż nieruchomości. Kwota, jaką miasto może na nich zarobić to co najmniej 905 tys. zł.
Miasto sprzedaje działki. Zarobi na nich niemal milion
Fot: Malwina Witkowska
Zdjęcie ilustracyjne

Działka za 800 tys. zł

Najdroższą z działek, które miasto chce sprzedać jest niezabudowana nieruchomość położona w obrębie ul. Ścianka.

Obszar, na którym się znajduje, jest objęty obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Wg jego zapisów, działka przeznaczona jest pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną i usługową wraz z urządzeniami towarzyszącymi i zielenią.

Działka ma powierzchnię 0,2299 ha, kształt zbliżony do prostokąta. Na jej obszarze rosną krzewy i drzewa. W pobliżu dostępne są sieci: elektroenergetyczna, wodociągowa, kanalizacji sanitarnej i telekomunikacyjna.

Cena wywoławcza to 800 tys. zł. Pierwszy przetarg ustny na sprzedaż odbędzie się 22 marca o godz. 11.00 w sali nr 10 Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Wadium w wysokości 80 tys. zł należy wpłacić do 15 marca.

Zabudowa mieszkaniowa

Kolejną z dziełek, którą chce sprzedać miasto jest gruntowa nieruchomość o powierzchni 0,0261 ha położona przy ul. Andromedy.

Jest ona przeznaczona na zabudowę mieszkaniową jednorodzinną w formie wolnostojącej lub bliźniaczej wraz z urządzeniami towarzyszącymi oraz zielenią. Mogą ją zakupić tylko właściciele nieruchomości przyległych z przeznaczeniem na poprawę warunków ich zagospodarowania.

Nieruchomość nie jest zabudowana, posiada kształt lekko wydłużonego prostokąta. Dostęp do drogi publicznej powinien zostać zapewniony przez nieruchomości przyległe. W sąsiedztwie dostępne są media: prąd, wodociąg, kanalizacja, gaz oraz telekomunikacja.

Cena wywoławcza to 85 tys. zł. Pierwszy przetarg ustny nieruchomości odbędzie się 15 lutego o godz. 11.00 w sali nr 10 Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Wadium w kwocie 8,5 tys. zł należy wpłacić do 8 lutego.

To już 2. przetarg

Miasto chce sprzedać również działkę pod zabudowę produkcyjną. Ma ona powierzchnię 0,0054 ha, a kupić ją mogą właściciele lub użytkownicy wieczystych nieruchomości przyległych z przeznaczeniem na poprawę warunków ich zagospodarowania. Pierwszy przetarg na zbycie przedmiotowej nieruchomości odbył się 18 listopada 2021 r. i zakończył się wynikiem negatywnym.

Nieruchomość nie jest zabudowana, posiada kształt prostokąta, jest wąska i lekko wydłużona. Samodzielnie nie spełnia ona warunków wymaganych dla działki budowlanej z uwagi na kształt i powierzchnię. Znajduje się w strefie peryferyjnej miasta Białegostoku, przy ul. Elewatorskiej. W sąsiedztwie nieruchomości zlokalizowane są tereny zabudowy produkcyjno-usługowej. Przez teren działki przebiegają przewody elektroenergetyczne, mogące ograniczać sposób zagospodarowania terenu. W sąsiedztwie dostępne są następujące przewody: elektroenergetyczny, wodociągowy, kanalizacji sanitarnej, gazowy oraz telekomunikacyjny. Nieruchomość gruntowa przeznaczona jest pod zabudowę produkcyjną i usługową wraz z urządzeniami towarzyszącymi, parkingami i zielenią towarzyszącą.

Cena wywoławcza za działkę wynosi 20 tys. zł. Termin przetargu to 15 lutego o godz. 11.30 w sali nr 10 Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Wadium w kwocie 2 tys. zł należy wpłacić do 8 lutego.

Wszystkie ogłoszenia opublikowane zostały na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Szczegółowe informacje dotyczące nieruchomości można uzyskać w Departamencie Skarbu przy ul. Słonimskiej 1 w Białymstoku.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1837 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39