Miasto stawia na zabawę. A dokładnie na place zabaw

2019.06.26 10:42
Kolejne 3 ogólnodostępne miejsca do zabawy dla najmłodszych powstaną w Białymstoku. A to nie wszystkie inwestycje tego typu.
Miasto stawia na zabawę. A dokładnie na place zabaw
Fot: Marcin Jakowiak/UM Białystok

Najmłodsi mieszkańcy Białegostoku już wkrótce będą mogli korzystać z nowych miejsc do zabawy. Strefa malucha powstanie na Leśnej Dolinie, a nowe place zabaw m.in. na Dziesięcinach czy osiedlu Mickiewicza.

W dolinie czy na łąkach - ważne, że zabawa

Budowa strefy malucha na osiedlu Leśna Dolina to inwestycja realizowana w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego 2019. Plac zabaw o powierzchni 170 m2 dla najmłodszych dzieci powstanie pomiędzy ul. Bacieczki i Trasą Niepodległości obok "Centrum zabaw Leśna Dolina" (BO 2018). Strefa ma zwiększyć ofertę rekreacyjną dla dzieci w wieku 0-3 lat. Powstanie tu m.in. strefa luster, ścieżka sensoryczna czy urządzenia dla najmłodszych ze zjeżdżalnią.

Plac zabaw "Na łąkach", który ma być zlokalizowany na Dziesięcinach, będzie przystosowany do dzieci w różnym wieku. To także inwestycja realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019. Powstanie przy ul. Jarzębinowej obok istniejącej siłowni "Pod chmurką" (BO 2018). Ma zostać wyposażony w zabawki dla młodszych i starszych dzieci, m.in. huśtawki, zjeżdżalnie, trampoliny czy zjazdy linowe.

Kolejny plac zabaw ma powstać przy Szkole Podstawowej nr 22 z przy ul. Konopnickiej.

Miasto szuka wykonawcy, który przygotuje dokumentację projektową i wykona wszystkie 3 inwestycje. Chętni mogą składać oferty do 26 czerwca w Departamencie Inwestycji Urzędu Miejskiego przy ul. Składowej 11.

– Będą to kolejne miejsca, w których dzieci mogą w atrakcyjny i bezpieczny sposób spędzać czas na zabawie w gronie rówieśników – mówił zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński

I jeszcze więcej

Nowe place zabaw maja powstać także przy dwóch placówkach oświatowych: przy Przedszkolu Samorządowym nr 8 przy ul. Nowogródzkiej oraz przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 przy ul. Porzeczkowej. Tu także wykonawca ma przygotować kompletną dokumentacje projektową i wykonać place zabaw. Oferty w tym przetargu można składać do 27 czerwca.

W ostatnim czasie są to kolejne tego typu przedsięwzięcia. Pod koniec maja miasto rozpoczęło bowiem poszukiwania wykonawcy, który rozbuduje centrum rekreacji na Pieczurkach, które zresztą też jest inwestycją z Budżetu Obywatelskiego. Do tamtego konkursu dołączono także zadanie polegające na wybudowaniu placu na Jaroszówce.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1802 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39