Białystok Online

Biznes

Mlekpol przekracza kolejne granice. To rekord na skalę kraju

2016.12.29 08:18
Mlekpol przekracza kolejne granice. To rekord na skalę kraju
Fot: materiały prasowe. Kazimierz Czerenewski ze SM Mlekpol

1 mld 600 mln litrów mleka skupiła w ciągu roku Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol z Grajewa. To rekord w skali całej Polski.

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol z Grajewa przekracza kolejne granice w zakresie skupu i przerobu mleka.

Pod koniec grudnia tego roku skup mleka w Spółdzielni przekroczył nieosiągalną dotąd dla żadnego podmiotu skupowego w Polsce granicę 1 mld 600 mln litrów mleka skupionego i przerobionego w ciągu jednego roku.

- Mlekpol zamknie ten rok skupem ponad 1 miliard 650 milionów litrów mleka skupionego wyłącznie z własnej bazy skupowej od ponad 11 tys. dostawców – członków Spółdzielni. – potwierdza Kazimierz Czernewski, Dyrektor Wydziału Skupu Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie.

Czernewski podkreśla, że uzyskanie tak dobrego wyniku jest możliwe dzięki wysiłkowi członków spółdzielni i jej pracowników oraz zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań organizacyjnych i technologicznych w zakresie przetworzenia surowca.

Monika Zysk

Monika Zysk

monika.zysk@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas