Młoda Jagiellonia wygrała w Zambrowie

2012.01.28 00:00
W sobotę (28.01) Młoda Jagiellonia ograła w Zambrowie miejscową Olimpię 3:1 (1:0). Było to pierwsze sparingowe zwycięstwo białostoczan w nowym roku. Wcześniej żołto-czerwoni przegrali z Dębem Dąbrowa Białostocka i Młodą Legią Warszawa. W poniedziałek zespół uda się na zgrupwania do Kleszczowa.

Prowadzenie w sobotnim meczu objęła Olimpia Zambrów. W 27. minucie bramkę zdobył Michał Hryszko. Jagiellonia wyrównała dziesięć minut później. Piłkę w pole karne dograł Karol Mackiewicz, zagranie przedłużył jeszcze Kamil Zapolnik, a do siatki skierował ją zamykający akcję Paweł Grudziński.

Po przerwie trener Jagi wymienił niemal całą jedenastkę. Gra białostoczan zaczęła wyglądać lepiej, czego efektem były dwie zdobyte bramki. Najpierw w 60. minucie po podaniu Grzegorza Kowalewskiego, w sytuacji sam na sam znalazł się Kamil Prusinowski i trafił do siatki obok interweniującego bramkarza. Pięć minut potem z rzutu rożnego piłkę dograł Paweł Drażba, a strzałem głową piłkę w bramce umieścił Michał Szóstko.

W spotkaniu z Olimpią kontuzji obojczyka nabawił się Norbert Zawadzki. Na razie nie wiadomo czy zawodnik pojedzie na obóz do Kleszczowa.

Olimpia Zambrów - Jagiellonia Białystok (ME) 1:3 (1:1). Bramki: Hryszko 27 - Grudziński 37, Prusinowski 60, Szóstko 65.

Jagiellonia ME: Walczyk (45. Lipka) - Murawski (45. Butkiewicz), Waszkiewicz (45. Laskowski), Radecki (45. Szóstko), Straus (45. El Mehdi) - Grudziński (45. Kowalewski), Malinowski (45. Drażba), Kosiński (45. Arzumanyan), Zawadzki (20. Orpik) - Mackiewicz (45. Prusinowski), Zapolnik (70. Mackiewicz).