Dom

Mop parowy - jak działa? Gdzie się sprawdzi?

2021.05.07 13:40
Mop parowy to urządzenie uniwersalne i wielofunkcyjne. Świetnie sprawdza się u osób, które chcą skutecznie walczyć z kurzem i zależy im na maksymalnej czystości nie tylko z zewnątrz. Mop parowy to urządzenie, które w przeciwieństwie do tradycyjnego mopa skutecznie eliminuje w czyszczonych powierzchni zdecydowaną większość bakterii i innych mikroorganizmów.
Mop parowy - jak działa? Gdzie się sprawdzi?

- Czym mop parowy różni się od tradycyjnego mopa?
- Gdzie sprawdzi się mop parowy?
- Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Czym mop parowy różni się od tradycyjnego mopa?

Mop parowy to urządzenie, które cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. W dużej mierze wiąże się to z rosnącą świadomością dotyczącą higieny, czystości i walki z drobnoustrojami. Dzisiaj coraz większą wagę przykładasz do tego, aby przestrzeni nie tylko wyglądała na czystą, ale była autentycznie wolna od zarazków, bakterii, grzybów i innych mikroorganizmów, których nie widać gołym okiem. I w tym aspekcie mop parowy okazuje się bezkonkurencyjny. Tylko z pozoru przypomina on tradycyjne urządzenie do sprzątania. Jest skuteczniejszy, działa antybakteryjnie, a jednocześnie chroni cię przed kontaktem z detergentem.

Mop parowy ma specjalny pojenia na wodę, pompkę i grzałkę. Do pojemnika nalewasz wodę, ta jest zasysana przez pompkę, która tłoczy ją do grzałki. Woda w mopie podgrzewana jest do temperatur wrzenia. Na czyszczone powierzchnie działa się więc gorącą parą, która ma właściwości antybakteryjne, a jednocześnie skutecznie usuwa nawet najtrwalsze zabrudzenia. Efekt? Masz nie tylko czystą podłogę bez plam czy zacieków, lecz także usuwasz z niej różnego rodzaju mikroorganizmy. Tego ostatniego działania nie ma zaś tradycyjny moc. Po pierwsze do wody (ciepłej, ale przecież nie wrzącej) musisz dodać detergent. Przede wszystkim jednak tradycyjnym mopem usuwasz zabrudzenia, a nie działasz antybakteryjnie. 

Gdzie sprawdzi się mop parowy?

Mop parowy to urządzenie, którym można pracować właściwie w większości pomieszczeń. W zależności od jego konstrukcji (wiele ma wygodny moduł ręczy) umyjesz nim nie tylko podłogę w kuchni i łazience, płytki, drewnianą podłogę, panele, ale i ściany w łazience, fugi, często także okna i inne szklane powierzchnie. Warto natomiast pamiętać, że w przypadku paneli oraz drewna trzeba uważnie regulować nadmuch pary, aby nie uszkodzić podłogi. Na płytkach czy terakocie możemy mopa używać bez żadnych przeszkód. 

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Mop parowy to urządzenie, które proponuje ci obecnie wielu producentów. Konkretne modele mogą się jednak znacząco między sobą różnić, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na:

- moc mopa (im wyższa tym lepiej),
- wielkość pojemnika na wodę (im większa, tym większą powierzchnię umyjesz za jednym razem), 
- sposób napełniania pojemnika (niestety nie wszystkie są łatwe w obsłudze), 
- czas nagrzewania (warunkować będzie czas oczekiwania na rozpoczęcie pracy),
- możliwość regulacji pary (bardzo ważna w przypadku paneli i drewna),
- uderzenie pary (opcja, która przydaje się przy dużych zanieczyszczeniach).

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

1308 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39