Możesz bezpłatnie pozbyć się elektrośmieci. Kolejna taka akcja w naszym mieście

2016.04.14 12:51
Mieszkańcy Białegostoku mogą za darmo pozbyć się zepsutych i niepotrzebnych urządzeń. Wszystko w ramach akcji "Moje miasto bez elektrośmieci".
Możesz bezpłatnie pozbyć się elektrośmieci. Kolejna taka akcja w naszym mieście
Fot: pixabay.com

Dużo mówi się o tym, że urządzenia, które są zasilane na prąd lub baterie, nie powinny trafiać do kosza z innymi odpadami. Wiele osób jednak nie wie, co ma zrobić przede wszystkim z wielkogabarytowym, ciężkim sprzętem.

Dlatego postanowiono zorganizować akcję, dzięki której mieszkańcy naszego miasta mogą się pozbyć elektrośmieci bezpłatnie. Mało tego, że specjalnie wyznaczone osoby odbiorą go bezpośrednio z domu, to jeszcze pomogą wynieść ciężki sprzęt z mieszkania (bez względu na to, na którym piętrze mieszkamy).

Osoby zainteresowane pozbyciem się zbędnych czy zepsutych urządzeń mogą zadzwonić pod numer 2222 333 00 (infolinia działa od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-17.00 i w sobotę w godz. 8.00-13.00) i umówić się w dogodnym dniu i terminie na darmowy odbiór niepotrzebnych urządzeń. Można także skorzystać z formularza zamieszczonego na stronie www.elektrosmieci.pl.

Odebrany przez ElektroEko sprzęt trafia do zakładów utylizacji, gdzie poddawany jest procesom przetwarzania. Niebezpieczne substancje zostają zneutralizowane, bez szkody dla środowiska naturalnego, w tym zdrowia ludzi.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1539 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39