Można dołączyć do Team Podlaskie. Województwo ma dla najlepszych sportowców 500 tys. zł

2023.08.11 11:44
Rozpoczął się nabór do kolejnej edycji konkursu zatytułowanego "Team Podlaskie". Składanie wniosków możliwe jest do końca sierpnia.
Można dołączyć do Team Podlaskie. Województwo ma dla najlepszych sportowców 500 tys. zł
Fot: Mateusz Duchnowski/UMWP

Team Podlaskie to inicjatywa, która ma na celu finansowe wspieranie najbardziej uzdolnionych i obiecujących zawodników z województwa, w tym także tych z niepełnosprawnościami. Dwie edycje konkursu są już za nami, a teraz czas na kolejną.

- To już trzeci rok funkcjonowania tego programu, z którego jestem bardzo dumny. Nasi sportowcy są ambasadorami tego regionu, rozsławiają go na cały świat, a naszym obowiązkiem jest pomoc w rozwijaniu ich umiejętności - mówi marszałek Artur Kosicki.

Jak dołączyć do Team Podlaskie? Uczestnikiem programu może być osoba fizyczna, która spełnia łącznie cztery następujące warunki: jest członkiem klubu sportowego, którego siedziba znajduję się na terytorium województwa podlaskiego lub zamieszkuje województwo podlaskie; zdobyła w ostatnich czterech latach co najmniej medal na igrzyskach olimpijskich/paraolimpijskich bądź oficjalnych zawodach mistrzostw świata lub mistrzostw Europy; posiada aktualną licencję sportową bądź inny dokument uprawniający do udziału we współzawodnictwie sportowym i czynnie uczestniczy w procesie szkolenia sportowego oraz rywalizacji sportowej w okresie trwania konkursu; znajduje się w pierwszej "50" światowego rankingu danej federacji sportowej.

Wnioski mogą składać seniorzy, sportowcy młodzieżowi, ale też sportowcy z niepełnosprawnościami. Nabór trwa do 31 sierpnia, a do rozdania jest 500 tys. zł.

Przypomnijmy, że w poprzednich latach do Team Podlaskie należeli m.in. Wojciech Nowicki, Natalia Maliszewska, Kamil Szeremeta, Klaudia Kardasz, Rafał Czuper, Maria Andrejczyk, Sylwia Szczerbińska, Kamila Lićwinko czy Maciej Marchel.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1183 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39