Na Podlasiu powstało Regionalne Centrum Leczenia Bólu

2015.10.31 00:00
W Mońkach powstała specjalistyczna placówka, która będzie zajmowała się leczeniem bólu przewlekłego.
Na Podlasiu powstało Regionalne Centrum Leczenia Bólu
Fot: Materiały prasowe

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, który zlecił wbudowanie Regionalnego Centrum Leczenia Bólu, od lat specjalizuje się w tej dziedzinie. Zajmuje się leczeniem bólu różnego pochodzenia, np. nowotworowego czy neuralgii. Lekarze stosują zarówno metody farmakologiczne, jak i niefarmakologiczne (neuromodulację, przezskórną elektroneurostymulację TENS, blokadę obwodową i centralną oraz termolezję). Ośrodek jest pierwszą placówką w naszym regionie posiadającą certyfikat "Szpitala bez bólu", który jest nadawany przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu.

W nowym budynku znajdują się: Centralna Izba Przyjęć wraz z poradnią leczenia bólu, oddział chirurgii ogólnej, blok operacyjny i pododdział leczenia bólu.

- Zarówno sale operacyjne, pokoje dla pacjentów, jak i inne pomieszczenia w budynku zostały przez nas wyposażone w nowoczesne urządzenia o szczegółowo określonych wymaganiach, funkcjach i parametrach technicznych – mówi Zbigniew Makarewicz z firmy Skanska, który kierował budową nowej placówki.

W budynku zamontowano m.in. dwa dźwigi osobowe oraz jeden towarowy. Przed Centrum zbudowano też plac z podjazdem dla karetek i wyremontowano istniejące ciągi komunikacji pieszej i kołowej.

Koszt budowy Regionalnego Centrum Leczenia Bólu wyniósł około 12 mln zł brutto.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

867 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39