Na Stadionie znów zrobi się smakowicie. Festiwal Azjatycki i Kawy i Czekolady

2023.04.14 08:03
W weekend (15-16.04) warto wybrać się na Stadion Miejski. Zagoszczą tam bowiem aż dwa pyszne festiwale: kuchni azjatyckiej oraz kawy i czekolady.
Na Stadionie znów zrobi się smakowicie. Festiwal Azjatycki i Kawy i Czekolady
Fot: Maciej Safaryn

To będzie wyjątkowa okazja, by rozsmakować się w daniach kuchni azjatyckiej, a na deser zjeść wyroby z czekolady i napić się pysznej kawy.

Jak się okazuje, aby spróbować kuchni azjatyckiej nie trzeba wyjeżdżać do Azji. Nie trzeba nawet podróżować po Polsce w poszukiwaniu potraw z Japonii, Wietnamu czy Indii.

Podczas Festiwalu Azjatyckiego na fanów egzotycznego street foodu czekać będą dymiące tajskie stragany, oryginale chińskie pierogi czy aromatyczny phad thai. Będzie można spróbować także gruzińskich chaczapuri, japońskiego ramenu. Białystok zapachnie trawą cytrynową, imbirem i ostrym chilli.

Goście rozsmakują się z pewnością w marynowanej rzepie i czarnym sezamie, domowym curry z chrupiącymi warzywami i świeżą kolendrą i w wietnamskich kanapkach bahn mi. Na miejscu znaleźć będzie można zarówno uwielbiane przez wszystkich klasyki kuchni wschodu jak i te oryginalne niedostępne na co dzień dania.

A na deser będzie można wybrać się na Festiwal Kawy i Czekolady. To miejsce, gdzie odwiedzający spotkają całą gamę przeróżnych wystawców. W ich ofercie znajdą się kawy z różnych zakątków świata, unikalne herbaty, owoce w czekoladzie, ciasta, ciasteczka, karmelki cukierki.

Swoimi wyrobami zachwycą również czekoladnicy z całego kraju. Będą tu czekolady mleczne, gorzkie, wegańskie, płynne i dekoracyjne.

Zarówno Festiwal Azjatycki, jak i Kawy i Czekolady odbędzie się w sobotę oraz niedzielę (15-16.04) na Stadionie Miejskim.

Szczegóły i godziny otwarcia.

Więcej informacji o Festiwalu Kawy i Czekolady.

Możecie u nas wygrać vouchery: KONKURS

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1082 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39