Największy szpital na Podlasiu apeluje o pomoc

2020.03.25 14:15
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku zaapelował o pomoc, by móc zabezpieczać personel medyczny w walce z koronawirusem.
Największy szpital na Podlasiu apeluje o pomoc
Fot: DM

Apel dyrektora białostockiego USK ukazał się w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej placówki.

- Nadal chcemy służyć naszym pacjentom, jednak na taką skalę problemów nie byliśmy przygotowani. Potrzebujemy pilnie niezbędnych materiałów i sprzętu do zapewnienia bezpieczeństwa pacjentów oraz lekarzy i pozostałego personelu medycznego. Na rynku brakuje podstawowych środków ochrony osobistej i dezynfekcji - pisze dyrektor USK i apeluje o wszelkie wsparcie, zwłaszcza rzeczowe i finansowe, by móc skutecznie leczyć pacjentów z koronawirusem.

Jak dodaje dyrekcja USK, na rynku brakuje podstawowych środków ochrony osobistej i dezynfekcji. Sytuacja jest dynamiczna, więc szybkość działania ma tu szczególne znaczenie.

Zainteresowani udzieleniem pomocy mogą się zgłaszać do szpitala.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku to jeden z największych szpitali w Polsce, a jednocześnie to najnowocześniejsza publiczna placówka służby zdrowia w województwie podlaskim. Wykonuje się tu szeroki wachlarz unikatowych procedur w ramach kontraktu z podlaskim oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia oraz umowy z Ministerstwem Zdrowia. Są tu hospitalizowane przypadki z medycznego punktu widzenia najtrudniejsze, wymagające wysokospecjalistycznej wiedzy i znakomitego sprzętu.

Koronowirus powoduje gorączkę, kaszel, duszności, bóle mięśni i zmęczenie. Masz takie objawy? Skontaktuj się telefonicznie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną pod numerem infolinii 698 145 904. Jeżeli wracasz z regionu, gdzie panuje koronawirus lub mogłeś mieć kontakt z osobą chorą, masz objawy choroby skontaktuj się telefonicznie z infolinią Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej - tel. 698 145 904. a potem zgłoś się na izbę przyjęć do Kliniki Obserwacyjno-Zakaźnej przy ul. Żurawiej 14 budynek C.

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

1288 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39