NFZ pokryje koszty leczenia 6-latka potrąconego na ul. Lipowej

2023.01.26 10:27
17 stycznia w centrum Białegostoku doszło do potrącenia dziecka. Pojawiały się informacje, że leczenie chłopczyka, który pochodzi z Białorusi, nie będzie finansowane przez NFZ. Wydano oświadczenie w tej sprawie.
NFZ pokryje koszty leczenia 6-latka potrąconego na ul. Lipowej
Fot: Kolizyjne Podlasie

"Szanowni Państwo, mając na uwadze liczne sprzeczne informacje pojawiające się w Sieci w związku z potrąceniem dziecka w dniu 17 stycznia tego roku na przejściu dla pieszych, na ul. Lipowej, informujemy 6letni chłopiec z Białorusi, przebywający obecnie w naszym Szpitalu, posiada Kartę Polaka (wszelkie wymagane dokumenty mama dostarczyła w dniu wczorajszym) i w związku z tym ma prawo do korzystania ze świadczeń zdrowotnych w publicznych podmiotach leczniczych w Polsce. Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny w Białymstoku nie pobiera żadnych opłat za leczenie od rodziny chłopca. Małemu Mikhaiłowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia” – napisano na profilu NFZ w mediach społecznościowych.

Pojawiły się bowiem pogłoski, że leczenie chłopca z Białorusi nie będzie pokryte przez NFZ i koszty leczenia będą musieli ponieść jego bliscy.

6-latek został potrącony 17 stycznia. Gdy przechodził przez jezdnię, potrąciła go 22-letnia kobieta.

Obecnie chłopczyk przebywa w szpitalu, jego stan się poprawił, niestety wciąż jest oceniany jako ciężki.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1417 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39