Białystok Online

Kryminalne

Nielegalny hazard w centrum miasta miał się dobrze, dopóki lokalu nie odwiedzili celnicy

2017.01.20 14:04
Nielegalny hazard w centrum miasta miał się dobrze, dopóki lokalu nie odwiedzili celnicy
Fot: Izba Celna w Białymstoku

15 nielegalnych automatów do gier, m.in. w Białymstoku i Sokółce, zatrzymali funkcjonariusze Służby Celnej z Białegostoku w wyniku działań nakierowanych na zwalczanie hazardowej szarej strefy.

Na początku tygodnia białostoccy celnicy skontrolowali 4 lokale. Zgodnie z ustaleniami funkcjonariuszy, znajdowały się tam nielegalne automaty do gier hazardowych. Najwięcej, bo aż 10 włączonych maszyn, celnicy ujawnili w lokalu znajdującym się w centrum Białegostoku, do którego wejście ograniczała selekcja klientów, a także system monitoringu wideo.

Poza automatami działającymi wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych, celnicy znaleźli tam i zabezpieczyli znaczne ilości gotówki służącej do wypłaty wygranych, klucze do automatów, harmonogramy pracy poszczególnych pracowników, raporty transakcyjne zawierające godziny wypłat oraz wypłacone kwoty z poszczególnych automatów, a także rejestrator wideo.

Wobec osób odpowiedzialnych za ten nielegalny proceder wszczęte zostały postępowania karne skarbowe. Organizatorzy "hazardowego podziemia" muszą także liczyć się z postępowaniami administracyjnymi za urządzanie gier na automatach poza kasynami.

Jak informuje białostocka Izba Celna, funkcjonariusze w zeszłym roku zatrzymali blisko 1100 urządzeń do gier hazardowych, które działały niezgodnie z obowiązującym prawem.

Monika Zysk

Monika Zysk

monika.zysk@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas