Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy TIR-a. Mogło dojść do tragedii

2022.07.30 10:08
Do niebezpiecznej sytuacji doszło na drodze krajowej numer 8 między Białymstokiem a Augustowem. W rejonie miejscowości Dryga kierowca TIR-a wyprzedzał na zakazie i skrzyżowaniu inne pojazdy.
Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy TIR-a. Mogło dojść do tragedii
Fot: Podlaska Policja

To mógł być manewr kosztujący czyjeś życie. Na DK numer 8, gdzie nie brakuje groźnych wypadków, kierowca TIR-a na skrzyżowaniu i zakazie rozpoczął wyprzedzanie innych pojazdów ciężarowych, co omal nie skończyło się tragedią. Jak widać na nagraniu zarejestrowanym przez funkcjonariuszy, osoba prowadząca TIR-a dopiero w ostatniej chwili zdołała wrócić na swój pas i uniknąć tym samym zderzenia z nadjeżdżającymi autami.

Zachowanie kierowcy nie pozostało jednak bez konsekwencji. Cały incydent widzieli i nagrali bowiem policjanci z podlaskiej grupy speed, którzy zatrzymali 63-letniego obywatela Serbii i ukarali go mandatem wysokości 6 tys. zł.

Policjanci z podlaskiej grupy speed najczęściej patrolują właśnie krajową ósemkę między Białymstokiem a Augustowem, ponieważ to na tej trasie w przeszłości dochodziło do wielu tragicznych wypadków, których przyczyną często było nieprawidłowe wyprzedzanie. Tym razem czarnego scenariusza udało się uniknąć, aczkolwiek zachowanie kierowcy TIR-a było karygodne i powinno być przykładem dla innych, jak nie należy postępować na drodze.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

764 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39