Nowa filia Książnicy Podlaskiej już otwarta

2021.12.06 18:49
Przy ul. 42. Pułku Piechoty na osiedlu Wygoda w Białymstoku powstała nowa biblioteka, filia Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego. W poniedziałek (6.12) dokonano jej oficjalnego otwarcia.
Nowa filia Książnicy Podlaskiej już otwarta
Fot: Kamil Timoszuk

Filia nr 10 to kilkanaście tysięcy książek na 70 metrach kwadratowych. Do tej pory filia o tym numerze działała w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym, jednak zakończyła ona swoją działalność w 2020 r. Nowy oddział nr 10 będzie miał zupełnie inny charakter oraz wzbogacony księgozbiór.

– Zarząd Województwa Podlaskiego z ogromną radością przyjął informację o reaktywacji filii nr 10 – tym bardziej, że została ona otworzona na osiedlu, na którym mieszka bardzo dużo dzieci – mówiła Agata Puchalska, dyrektor Biura Kultury w urzędzie marszałkowskim. – Dzień mikołajek jest wspaniałym dniem, abyśmy wspólnie mogli świętować otwarcie tej biblioteki. Życzę, aby tę przestrzeń zawsze wypełniali miłośnicy czytania.

Ważna jest także lokalizacja nowej filii, gdyż w tej części Białegostoku brakowało biblioteki.

– Jestem przekonana, że takich miejsc będzie dużo więcej w Białymstoku i całym województwie, bo czytanie jest modne – podkreśliła Beata Zadykowicz, dyrektor Książnicy Podlaskiej.

Z okazji mikołajek na czytelników filii nr 10 czekają niespodzianki. To m.in. pakiety prezentowe dla pierwszych pięciu osób, które założą kartę biblioteczną.

– Czytanie książek może rozwinąć naszą wyobraźnię, może przyczynić się do tego, że prawda będzie dla nas nauką życia, mądrość podstawą naszej pokory, a ludzie łatwiej będą się ze sobą spotykać i porozumiewać – mówił ks. Dariusz Wojtecki, który wspólnie z ks. Romanem Płońskim wyświęcił placówkę.

Ks. Wojtecki na ręce dyrektor Książnicy Podlaskiej przekazał także XIX-wieczne wydanie Biblii Jakuba Wujka.

Fila nr 10 mieści się przy ul. 42. Pułku Piechoty 72K, lok. U3. Czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1171 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39