Nowe inwestycje w Zespole Szkół Elektrycznych. Pochłonęły 20 milionów zł [ZDJĘCIA]

2024.01.10 10:21
Zmiany na terenie Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku. Wybudowano Centrum Kształcenia Zawodowego, wcześniej powstał też parking przy szkolnym Centrum Sportowym „Tysiąclecia”.
Nowe inwestycje w Zespole Szkół Elektrycznych. Pochłonęły 20 milionów zł [ZDJĘCIA]
Fot: Marcin Jakowiak - UM w Białymstoku
Inwestycja za blisko 20 mln zł

Budynek CKZ nr 1 jest 3-kondygnacyjny, niepodpiwniczony. Przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Na parterze znajdują się: hol, hol rekreacyjny, szatnie, pomieszczenia techniczne (węzeł cieplny, rozdzielnie elektryczne, pomieszczenie wodomierza), zaplecze biurowe, 6 pracowni oraz sala konferencyjna. Na pierwszym piętrze są pomieszczenia dla pracowników szkoły i 8 pracowni z zapleczami, a na drugim piętrze – 9 pracowni z zapleczami i serwerownia.

– Warunki, jakie zostały zapewnione uczniom dzięki tej inwestycji, dają poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Mam nadzieję, że wpłyną pozytywnie na zaangażowanie młodzieży w naukę, integrację i rozwijanie zainteresowań – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Szereg udogodnień

– W ostatnich latach dużo zainwestowaliśmy w rozwój placówki przy Alei Tysiąclecia Państwa Polskiego. Dzięki nowemu obiektowi Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1, podnieśliśmy i jakość kształcenia, i bezpieczeństwo uczniów oraz nauczycieli placówki – podkreślił zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

Nowy obiekt ma niezbędne przyłącza, teren z drogą pożarową oraz placem manewrowym został utwardzony, wykonano oświetlenie zewnętrzne, zagospodarowano otoczenie i zainstalowano elementy małej architektury. Budynek został wyposażony w nowoczesne instalacje sanitarne, elektryczne i teletechniczne, a także sprzęt do nauki zawodu stosownie do profili nauczania w szkole. Jeszcze przed początkiem tego roku szkolnego dostarczono i zamontowano ekrany oraz projektory do sal i auli. Ich koszt to ponad 538 tys. zł.

Inwestycje za blisko 20 mln zł

Budowa Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 została zrealizowana z dofinansowaniem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Wartość tej inwestycji to ponad 18 mln 498 tys. zł.

Z kolei parking został wybudowany w 2021 r. To projekt z Budżetu Obywatelskiego 2019, na który głosowało 5049 osób. Koszt tej inwestycji to ponad 744,7 tys. zł.

Kamil Pietraszko
24@bialystokonline.pl

Polecamy
Saxon Akwarystyka
Saxon Akwarystykaul. Hallera 44 lok. 2
15-800 Białystok

Więcej informacji
1471 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39