Nowy sposób kupowania biletów na pociąg. Pasażerowie będą zadowoleni

2019.03.27 08:51
Zakończył się jeden z etapów unowocześniania obsługi pasażerów prowadzony przez Polregio. Podróżujący pociągami mają powody do radości.
Nowy sposób kupowania biletów na pociąg. Pasażerowie będą zadowoleni
Fot: Justyna Fiedoruk

By pasażerom było lepiej

Już można korzystać z nowej platformy sprzedaży biletów online oraz aplikacji mobilnej Polregio. Nowy system sprzedaży został wyposażony w różne intuicyjne rozwiązania, których oczekują pasażerowie.

Bilet zakupiony przez stronę www.bilety.polregio.pl jest od razu dostępny do wyświetlania w aplikacji oraz odwrotnie – gdy bilet zostanie zakupiony przez aplikację, można go pobrać w postaci PDF. Ważne jest też to, że bilety w aplikacji mobilnej są zapisywane w pamięci urządzenia, stąd wyświetlenie biletu jest możliwe, nawet gdy urządzenie nie ma dostępu do internetu. To nie koniec ułatwień. Platforma i aplikacja pozwalają na zapamiętanie karty płatniczej, dlatego dokonując ponownego zakupu, wszystko zachodzi znacznie szybciej i sprawniej. W tym przypadku zaimplementowana został tzw. metoda "oneclick", podobna do płatności BLIK.

– Obok wdrożenia nowoczesnych terminali mobilnych dla obsługi pociągów, stopniowego uruchamiania płatności kartą w pociągach, kolejny projekt Polregio kończymy z sukcesem. Z żelazną konsekwencją wprowadzamy zmiany, których oczekują nasi pasażerowie. To o ich potrzeby i sugestie oparliśmy funkcjonowanie nowego systemu sprzedaży wraz z aplikacją mobilną. Własny system i aplikacja umożliwią nam pełen wpływ na ich funkcjonowanie i kierunki rozwoju. Pragnę zaznaczyć, że nie rezygnujemy ze współpracy z dotychczasowymi partnerami i nadal jesteśmy otwarci na współpracę również z innymi dostawcami oferującymi usługę sprzedaży biletów. Takie rozwiązania zwiększają dostępność naszej oferty – powiedziała Anna Lenarczyk, członek zarządu, dyrektor handlowy Spółki Przewozy Regionalne.

Nowy system Polregio pozwala także na zapamiętywanie ulubionych relacji użytkownika. Podróżujący mogą także filtrować rodzaje pociągów i ograniczać wyniki wyłącznie do bezpośrednich połączeń. Można kupić zarówno bilety jednorazowe, jak i okresowe czy grupowe. Automatycznie dobiera i wyświetla oferty biletów jednorazowych i okresowych odpowiadające określonej przez użytkownika trasie przejazdu, liczbie pasażerów i ich uprawnień do ulg.

Są też zniżki i promocje

W pierwszej połowie marca Polregio wprowadziło ofertę "Połączenie w dobrej cenie" (PWDC). Dzięki niej pasażerowie mogą jeździć taniej na trasie Białystok - Szepietowo. Za przejazd na tym odcinku - korzystając z biletu jednorazowego - zapłacimy teraz jedynie 11,50 zł.

Cena biletu według taryfy podstawowej Polregio wynosi 13,50 zł. Dotychczas na tym odcinku ofertą PWDC były objęte bilety miesięczne.

Oferta "Połączenie w dobrej cenie" funkcjonuje już od prawie 10 lat. Obowiązuje ona na wielu trasach województwa podlaskiego, obejmując swoim zasięgiem 11 odcinków. Atrakcyjne ceny biletów obowiązują w pociągach z Białegostoku do: Czarnej Białostockiej, Sokółki, Kuźnicy, Bielska Podlaskiego, Moniek, Łap, Suwałk, Szepietowa, Grajewa, Dąbrowy Białostockiej, Augustowa.

- Przy zakupie biletów w promocyjnej cenie są honorowane indywidualne uprawnienia do ulg ustawowych, np. studenci (51% zniżki) i uczniowie (37% zniżki). Oferta obejmuje zarówno bilety jednorazowe, jak i miesięczne - informuje Renata Gerasimiuk z Przewozów Regionalnych, Oddziału Podlaskiego z siedzibą w Białymstoku.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

966 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39