O emocjach, pracy, zmianie zatrudnienia i założeniu biznesu – darmowe warsztaty

2022.12.02 08:54
Wojewódzki Urząd Pracy - Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Białymstoku organizuje kolejne bezpłatne warsztaty.
O emocjach, pracy, zmianie zatrudnienia i założeniu biznesu – darmowe warsztaty
Fot: pixabay.com

Dzięki szkoleniom organizowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy - Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Białymstoku można dowiedzieć się, jak szukać pracy, założyć własny biznes czy podnieść swoje kwalifikacje. Warsztaty dla osób poszukujących zatrudnienia są organizowane co miesiąc, udział w nich jest całkowicie darmowy.

Pierwsze spotkanie pt. "Lustro-pomocnik w samopoznaniu" zaplanowano na 8 grudnia. Wówczas uczestnicy wydarzenia będą mogli dowiedzieć się, jak lustro może pomóc w poznaniu swojego "ja" i dlaczego jest to takie ważne w życiu codziennym i zawodowym.

Jak założyć swój biznes i radzić sobie ze stresem?

Współcześnie raczej nikt nie zakłada firmy bez dobrze przygotowanego biznesplanu. W trakcie warsztatów, które odbędą się 14 grudnia, można będzie dowiedzieć się, czym jest biznesplan, jak wygląda jego struktura i tworzenie. Prowadzący wyjaśnią też, dlaczego jest taki ważny, jeśli chcemy odnieść sukces w biznesie.

Dzień później odbędą się warsztaty dotyczące rejestracji jednoosobowej działalności gospodarczej. W trakcie spotkania omówione zostaną działania przygotowawcze, które są pomoce w założeniu własnej firmy. Eksperci powiedzą też, jakich formalności należy dopełnić chcąc założyć działalność i jak wypełnić wniosek rejestracyjny CEIDG-1.

16 grudnia Wojewódzki Urząd Pracy zaprasza zaś na spotkanie "Emocje. Kryzysowy zaradnik", podczas którego omówiona zostanie rola emocji, a prowadzący zajęcia pokażą, jak sobie z nimi skutecznie radzić. Tego samego dnia eksperci przygotowali warsztaty "Stres. Kryzysowy Zaradnik", podczas których uczestnicy dowiedzą się jak istotną w naszym życiu odgrywa właśnie stres i jak sobie skutecznie z nim radzić. Oba spotkania odbędą się online.

Zmiana pracy - o czym warto wiedzieć?

Wiele osób wśród noworocznych postanowień ma takie, które dotyczy zmiany miejsca pracy. A do tego z pewnością trzeba się przygotować. Pomóc może spotkanie pt. "Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej", które odbędzie się 20 grudnia. Wówczas zainteresowani będą mogli dowiedzieć się, jak korzystnie zaprezentować siebie, by zapaść w pamięć rekruterom, jakie znaczenie ma mowa ciała i wygląd zewnętrzny kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej i o co może zapytać pracodawca – najczęstsze, najtrudniejsze, najbardziej ekstremalne pytania. Prelegenci powiedzą także: jak zdobyć rzetelne informacje na temat firmy, do której aplikujemy i jak uniknąć dyskwalifikujących błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

21 grudnia można będzie się dowiedzieć, w jaki sposób skutecznie poszukiwać pracy. Być może wysyłamy setki CV a odpowiedź pracodawców jest znikoma? To znak, że coś robimy nie tak. Sprawdzić mogą to prelegenci, którzy pokażą jak powinny prawidłowo wyglądać dokumenty aplikacyjne, jakie błędy są w nich najczęściej popełniane oraz opowiedzą jakie są metody selekcji i rekrutacji.

Każdy może wziąć udział w dowolnej liczbie warsztatów. Osoby zainteresowane mogą zapisywać się telefonicznie pod numerami: 85 74 97 241, 85 74 97 244, mailowo - biciz@wup.wrotapodlasia.pl, za pomocą formularza online lub zgłaszać się bezpośrednio do doradców zawodowych w CIiPKZ Wojewódzkiego Urzędu Pracy, ul. Pogodna 22.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

794 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39