Obrońca Wigier Suwałki przenosi się do Krakowa. Zagra w Wiśle

2017.02.01 17:04
Jakub Bartkowski - 25-letni obrońca Wigier Suwałki - podpisał kontrakt z Wisłą Kraków. Były już zawodnik Biało-Niebieskich związał się z ekstraklasowym klubem półtorarocznym kontraktem z opcją przedłużenia go o kolejnych 12 miesięcy.
Obrońca Wigier Suwałki przenosi się do Krakowa. Zagra w Wiśle
Fot: Grzegorz Chuczun

O tym, że Bartkowski prawdopodobnie przeniesie się do Krakowa, było wiadomo już jakiś czas temu. Obrońca nie pojechał z Wigrami na Litwę, gdzie klub rozegrał dwa sparingi, natomiast udał się na południe Polski, aby przejść testy medyczne w Wiśle.

25-latek badania zaliczył pozytywnie i dziś po południu podpisał półtoraroczny kontrakt z "Białą Gwiazdą". Jeżeli przy Reymonta się sprawdzi, umowa będzie mogła zostać przedłużona o kolejny rok.

Bartkowski w Suwałkach spędził prawie 3 lata. W rozgrywkach 2013/2014 awansował z Wigrami do I ligi, a w obecnym sezonie pomógł ekipie z północy Podlasia dostać się do półfinału Pucharu Polski. Urodzony w Łodzi piłkarz od początku swojego pobytu w Wigrach był kluczowym piłkarzem zespołu. Miniona runda była jednak w jego wykonaniu szczególnie udana. Jesienią zagrał 17 spotkań na zapleczu Ekstraklasy, w których strzelił 2 gole. Łącznie w biało-niebieskich barwach wystąpił 100 razy. Zdobył 3 bramki i zanotował tyle samo asyst.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

944 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39