Oniryczne "Sklepy cynamonowe" na scenie BTL

2012.01.26 00:00
Do końca stycznia na scenie Białostockiego Teatru Lalek będzie grany spektakl "Sklepy cynamonowe" na podstawie onirycznego opowiadania Brunona Schulza. To opowieść o Ojcu - jego fascynacjach,dziwactwach i osobliwościach. Historia widziana oczami Syna - Syna-chłopca, a także Syna-dorosłego człowieka, spisującego swe związane z Ojcem wspomnienia.
Oniryczne "Sklepy cynamonowe" na scenie BTL
Fot: BTL

Niemieckiemu reżyserowi, Frankowi Soehnle, udało się wykreować świat niezwykły - dziwny i metafizyczny. Tworzone przez sześcioro aktorów obrazy doskonale oddają atmosferę schulzowskiej rzeczywistości - ukazują piękno, kunszt i malowniczość jego oryginalnego języka. Pomaga im w tym szerokie spektrum zachwycających lalek (stworzonych przez Sabine Ebner), wśród których pojawia się zarówno klasyczna marionetka, jak i jej nietypowe odmiany. Obok nich - urzekające swą urodą, wysublimowane maski, a także wiele mistrzowsko ożywionych przedmiotów. Utrzymana w onirycznej, magicznej wręcz atmosferze schulzowskiej rzeczywistości opowieść przyciąga zarówno maestrią języka, jak i niezwykłą estetyką obrazów, a także niemałą dawką wyrafinowanego humoru.

Występują: Barbara Muszyńska-Piecka, Małgorzata Płońska, Izabela Wilczewska, Krzysztof Bitdorf, Wiesław Czołpiński, Artur Dwulit. Autorem muzyki jest Krzysztof Dzierma.

Spektakl będzie grany w dniach 27 - 31 stycznia o godz. 18. Warto dodać, że w czasie ferii zimowych Białostocki Teatr Lalek proponuje bilety na spektakle dla młodzieży i dorosłych w promocyjnej cenie: przy zakupie biletów na 3 spektakle każdy bilet w cenie 10 zł, a przy zakupie biletów na 2 spektakle każdy bilet w cenie 15 zł.

MAG

1455 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39