POLECAMY
Dnia 30 października Orkiestra Filharmonii Podlaskiej wystąpi na nadzwyczajnym koncercie w Wilnie.
W przeddzień święta Wszystkich Świętych w Kościele Św. Janów na wileńskiej starówce zabrzmi Requiem d-moll Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz VIII Symfonia h-moll "Niedokończona" Franciszka Schuberta. Orkiestrze pod dyrekcją Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego towarzyszyć będzie jeden z najlepszych chórów litewskich "Vilnius" z Wilna oraz soliści: Justyna Recsenyédi - sopran, Aneta Łukaszewicz - alt, Rafał Bartmiński - tenor, Zbigniew Dębko - bas. Honorowy patronat nad koncertem objął Ambasador RP w Wilnie - Janusz Skolimowski zaś patronat medialny sprawują: "Radio znad Wilii" oraz dziennik polski na Litwie - "Kurier Wileński". Koncert organizowany jest przez Operę i Filharmonię Podlaską w ramach projektu "W ojczyźnie serce me zostało" przy współpracy z Instytutem Polskim w Wilnie. Realizacja całego projektu możliwa będzie dzięki środkom finansowym Ministerstwa Kultury RP. Po koncercie inaugurującym obchody Jubileuszu 25-lecia "Solidarności" w Parlamencie Europejskim w Brukseli jest to kolejny w ostatnich miesiącach wyjazd zagraniczny Orkiestry Filharmonii Podlaskiej. Następny planowany wyjazd zespołu (Grodno na Białorusi), odbędzie się już w listopadzie.
Biznes 2026.06.05 19:52
Kryminalne 2026.06.05 18:00
Turystyka 2026.06.05 17:10
Aktualności 2026.06.05 16:00
Nauka 2026.06.05 16:00
Kultura i Rozrywka 2026.06.05 15:00
Kulinaria 2026.06.05 14:10
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji