Oszustwa Daniela Pawła Z. Kantował na Allegro

2017.01.25 07:51
Sąd skazał mężczyznę, który oszukiwał, wykorzystując serwis internetowy Allegro.pl. Daniel Paweł Z. posługiwał się danymi nieżyjącej osoby oraz jej kontem. Dzięki temu okradł wiele osób.
Oszustwa Daniela Pawła Z. Kantował na Allegro
Fot: pixabay.com

Daniel Paweł Z. został oskarżony o to, że 22 kwietnia 2015 r. w Białymstoku, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadził pokrzywdzonego Grzegorza S. do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Zrobił to poprzez wprowadzenie go w błąd co do zamiaru wywiązania się z transakcji kupna–sprzedaży telefonu.

Oskarżony, posługując się danymi nieżyjącej osoby oraz jej kontem w serwisie internetowym Allegro.pl, oferował sprzedaż używanego telefonu, za który następnie pobrał od Grzegorza S. pieniądze w wysokości 670 zł (zostały one wpłacone na wskazane przez Daniela Pawła Z. konto bankowe), jednocześnie nie miał on zamiaru wywiązać się z zawartej umowy.

Mężczyzna posługiwał się loginem nick36. Jego sprawę badała także Grupa Allegro, która wskazała, że oskarżony włamywał się również na konta innych użytkowników. Potwierdziły to też wyciągi z konta bankowego oskarżonego. Na jego rachunek dokonywane były wpłaty za różne przedmioty, w tym podwójna wpłata za telefon, który miał on przekazać pokrzywdzonemu.

30 sierpnia ubiegłego roku sąd pierwszej instancji skazał mężczyznę na 6 miesięcy pozbawienia wolności. Następnie obrońca oskarżonego wniósł apelację dotyczącą orzeczenia. We wtorek (24.01) Sąd Okręgowy w Białymstoku podtrzymał sierpniowe rozstrzygnięcie. Tym razem wyrok jest prawomocny.

- Postępowanie dowodowe, które nie budzi wątpliwości, dało podstawę do uznania oskarżonego za winnego zarzucanych mu czynów. Apelacja obrońcy, sprowadzająca się do tego, że sąd nie rozważył w sposób wszechstronny materiału dowodowego, została oddalona. Za przestępstwo oszustwa sąd wymierzył oskarżonemu karę o charakterze bezwzględnym z uwagi na to, że oskarżony był w przeszłości wielokrotnie karany za różne przestępstwa, w tym za oszustwo – wyjaśnił sędzia Wiesław Oksiuta w uzasadnieniu wyroku.

Ponadto Daniel Z. został zwolniony z kosztów sądowych. Zwolnienie to wynika z tego, że mężczyzna przebywa obecnie w areszcie.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1668 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39