Outlet Białystok będzie rozbudowywany. Prace ruszą jeszcze latem

2015.07.22 00:00
Pierwszy w województwie podlaskim wielkopowierzchniowy obiekt outletowy - Outlet Białystok - już niebawem powiększy się o dodatkowe ponad 1,9 tys. mkw. powierzchni komercyjnej. Jeszcze latem rozpoczną się pierwsze prace przy rozbudowie tzw. drugiej fazy projektu.
Outlet Białystok będzie rozbudowywany. Prace ruszą jeszcze latem
Fot: Grzegorz Chuczun
Otwarcie Outlet Białystok

Otwarty 12 grudnia ubiegłego roku Outlet Białystok jest pierwszym centrum wyprzedażowym w regionie. Na ponad 13 tys. mkw. swoje miejsce znalazło kilkadziesiąt sklepów znanych i lubianych marek, m.in. Ecco, Lavard, Brand Collection, Symbiosis, Greenpoint, Gatta, Pako Lorente, Big Star, Regatta, 50 Style, Adidas, Reebok, Puma, McArthur, Albione, Kubenz, Diverse czy Mustang. Ofertę najemców tworzy pełnowartościowy asortyment w cenach stale niższych od 30 do 70 proc. niż w regularnych sklepach.

Obiekt od momentu otwarcia cieszy się dużym zainteresowaniem klientów, co potwierdza systematyczny wzrost wyników odwiedzalności oraz obrotów najemców. W Outlecie stale utrzymuje się duże zainteresowanie wynajmem powierzchni komercyjnej - do grona najemców dołączają nowe marki. Jednym z ostatnich brandów, który otworzył swój lokal w obiekcie jest polski producent bielizny - Italian Fashion.

Ze względu na rosnącą popularność obiektu, jak również potrzebę poszerzenia jego oferty, zarządca zdecydował się na rozbudowę, dzięki której nowym najemcom udostępnionych zostanie kilkanaście nowych lokali na ponad 1,9 tys. mkw. powierzchni najmu.

- W tej chwili kończymy procedury administracyjne i już niebawem będziemy mogli rozpocząć prace przy rozbudowie. Całe skrzydło obiektu zostanie gruntownie zmodernizowane, rozbudowane i przystosowane do potrzeb nowych najemców. W kwestii komercjalizacji skupiamy się przede wszystkim na poszerzeniu oferty modowej dla kobiet i tacy najemcy na pewno pojawią się w rozbudowanej części obiektu. Przewidzieliśmy również miejsce dla sklepu z wyposażeniem wnętrz, a także salonów z obuwiem, odzieżą dziecięcą czy jubilera - mówi Wojciech Wilczak, manager Outlet Białystok.

Jeżeli prace budowlane będą postępowały zgodnie z harmonogramem, rozbudowana część obiektu będzie mogła być oddana do użytku już w IV kwartale tego roku.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1709 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39