PB. Dwa miliony złotych na doskonalenie kierunków studiów

2012.11.21 00:00
Elektrotechnika na Wydziale Elektrycznym oraz zarządzanie i inżynieria produkcji na Wydziale Zarządzania zostały wyróżnione w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na "Najlepsze programy kształcenia zgodnie z Krajowymi Ramami Kwalifikacji". Oba otrzymają po milionie złotych na rozwój oferty dydaktycznej.
PB. Dwa miliony złotych  na doskonalenie kierunków studiów
Fot: Karolina Krupa
Wydział Zarządzania Politechniki Białostockiej

Projekty Politechniki Białostockiej należą do 62 nagrodzonych w całej Polsce. Wygrała elektrotechnika – najstarszy kierunek prowadzony na uczelni i zarządzanie inżynierią produkcji – jeden z najmłodszych kierunków kształcenia.

- Ten konkurs docenia działania uczelni idące ku wdrażaniu nowego systemu kształceniu w oparciu o Krajowe Ramy Kwalifikacji. Programy, które zostały nagrodzone podkreślają aspekt praktyczny edukacji – powiedział Lech Dzienis, rektor Politechniki Białostockiej. Co więcej, uczelnia jest jedyną ze wszystkich województw Polski wschodniej, której projekty zostały nagrodzone.

Wydział Zarządzania przeznaczy milion złotych na rozwój dalszego programu kształcenia.
- Będą to przedsięwzięcia zarówno o charakterze inwestycyjnym, jak i nieinwestycyjnym. np. rozwój współpracy z otoczeniem biznesu, staże i praktyki zawodowe, rozwój nowoczesnych metod kształcenia tj. E-learning oraz wzbogacenie bazy edukacyjnej – powiedziała Joanna Ejdys, prodziekan ds. nauki i rozwoju Wydziału Zarządzania. Dodała również , że wydział w trakcie planowania Nowoczesnego Centrum Inżynierii Produkcji.

Natomiast jak wyznał Jarosław Werdoni, prodziekan ds. studenckich i dydaktyki, Wydział Elektryczny postawi na uzupełnienie infrastruktury laboratoryjnej zarówno dydaktycznej, jak i badawczej.

- Stawiamy na udział studentów w realizowanych badaniach naukowych na wydziale, z tego się tworzy współpraca z szeroko pojętym przemysłem. Nasz region to Zielone Płuca Polski w związku z tym pracujemy m.in zakresie energii odnawialnej.

Magdalena Gorbacz
magda.g@bialystokonline.pl

1230 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39