Pierwsza prezentacja tej płyty w Polsce [WIDEO]

2019.04.23 09:56
Quiana Lynell wystąpi w ramach cyklu Jazz na BOK-u. Koncert odbędzie się w czwartek (25.04) w klubie Fama.
Pierwsza prezentacja tej płyty w Polsce [WIDEO]
Fot: BOK

- Głos Quiany Lynell płynie z Teksasu, przez Nowy Orlean, aż do scholi, gdzie swoje korzenie mają najlepsi artyści gospel, bluesa i jazzu. Płynnie przechodzi poprzez gatunki i wykonuje je z równą biegłością, a co najważniejsze, opowiada przy tym swoją własną historię. Jeżeli wsłuchasz się wystarczająco dobrze, poznasz nie tylko jej, ale też i swoją opowieść, bowiem jak każda wielka wokalistka, burzy mur pomiędzy sobą a publicznością - tak uważa Brian Michel Bacchus, producent albumu "A Little Love".

Z kolei trębacz i kompozytor Terence Blanchard dodaje: - Quiana Lynell to wyjątkowy talent. Ma w sobie dojrzałość doświadczonej wokalistki połączoną z kreatywnym podejściem do sztuki, a wszystko to można doświadczyć w trakcie występów, które oczarowują widownię.

W 2017 roku Quiana Lynell pokazała się na światowej scenie jako mądra, ciepła i szczera wokalistka, której głos ma intensywność, duszę i wielką wewnętrzną odwagę. Wystąpiła ze swoim trio podczas New Orleans Jazz & Heritage Festival, dzięki czemu miała okazję zaśpiewać w Polsce w towarzystwie wybitnego trębacza Terence'a Blancharda. Na koncercie poświęconym muzyce z filmów Spike'a Lee towarzyszyła im 75-osobowa orkiestra NFM. W tym samym roku, kiedy uznała, że jest gotowa, wzięła udział w Międzynarodowym Konkursie Śpiewu im. Sarah Vaughan. Dotarła do finału i, oczarowując jury oraz publiczność, zdobyła główną nagrodę wraz z możliwością nagrania swojej pierwszej płyty.Owocem wielomiesięcznej pracy jest album "A Little Love", uczta dla miłośników soulu, gospel i melodyjnego jazzu. Znajdziemy na nim piosenki takich autorów jak Nina Simone, Chaka Khan, Donny Hathaway, Irma Thomas, na utworach współczesnych nam Aliny Engibaryan i Joshuah Campbella skończywszy.

Koncert Quiana Lynell Quartet w Białymstoku będzie pierwszą polską prezentacją materiału z tej płyty.

Zespół wystąpi w składzie: Quiana Lynell - śpiew, Daniel Meinecke - piano, Endea Owens - kontrabas, Nate Winn - perkusja i Matt Sewell - gitara.

Jazz na BOK-u to cykl koncertów popularyzujących jazz we wszelkich jego odmianach, od dixielandu po jazz elektroniczny. Koncerty polskich i zagranicznych artystów tego gatunku cieszą się coraz większą popularnością.

Początek czwartkowego występu o godz. 18.00. Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym wydarzenia.

Zobacz też: Jazz na BOKu: Quiana Lynell

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1449 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39