Pierwszy klip zespołu Kreha [WIDEO]

2020.04.22 11:22
"Rżnięcie" - tak zatytułowany jest pierwszy klip do studyjnego nagrania zespołu Kreha. Grupa powstała jesienią 2016 roku z inicjatywy Krzyśka Szubzdy, który zawsze marzył o punkowej kapeli garażowej, która zniszczy system.
Pierwszy klip zespołu Kreha [WIDEO]
Fot: Kreha/FB

- Nie wiemy, gdzie popełniliśmy błąd, ale poszło to trochę w innym kierunku. Gramy szeroko pojętego rocka, jednak elementy niepokornego punka są jak najbardziej słyszalne, co w połączeniu z tekstami Krzyśka Szubzdy, daje bardzo ciekawą mieszankę. Nasze dotychczasowe osiągnięcia: wyklarował nam się skład, zagraliśmy kilka koncertów (m.in. Kultowa Akadera, Rockowania) oraz mnóstwo prób, nagraliśmy w studio numer "Rżnięcie", wzięliśmy udział w FourEast Festival oraz eliminacjach do Rocka na Bagnie, dostaliśmy się do półfinału przeglądu Rockowania w 2018 roku- wyliczają członkowie zespołu.

Teraz grupa ma na koncie koncerty, m.in. w Famie rozpoczęła muzyczny cykl Echa promujący podlaskie zespoły. Epidemia koronawirusa pokrzyżowała plany grupy związane z promocją debiutanckiej płyty "Pierwsza gratis". Do sieci trafił jednak pierwszy teledysk grupy.Słowa do utworu "Rżnięcie" napisał Krzysztof Szubzda, muzykę - Maciej Pieńczak. Śpiewa Mateusz Wasilewski, na gitarze zagrał Maciej Pieńczak, na klawiszach - Krystian Sulkiewicz, saksofonie - Hubert Buharewicz, gitarze basowej - Karol Sypytkowski (gościnnie). W klipie gra stały basista zespołu, czyli Maciej 'eM-Ski' Snitkowski, na perkusji zagrał Grzegorz Anuszkiewicz.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

931 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39