Piłka błotna. Torfowy DrTusz z brązowym medalem na zawodach Pucharu Polski

2016.07.05 11:29, Aktualizacja: 2016.07.05 14:26
Zawodnicy drużyny Torfowy DrTusz Białystok nie zwalniają tempa. Tym razem ekipa z Podlasia przywiozła brązowe medale z rozegranego w Błotnowoli V Pucharu Polski w Piłce Błotnej.
Piłka błotna. Torfowy DrTusz z brązowym medalem na zawodach Pucharu Polski
Fot: Marta Modzelewska

W Pucharze Polski na świętokrzyskim błocie zmierzyło się 11 ekip z całego kraju, które rozegrały swoje mecze na dwóch doskonale przygotowanych boiskach. Mimo że pogoda nie rozpieszczała, padał przenikliwy deszcz i było zimno, zawodnicy dali z siebie wszystko. Puchar Polski zdobył zespół FC Rebeliant Heaven Kraków, który w finale, w rzutach karnych, pokonał drużynę RKS Rakovia Rakówka. W meczu o trzecie miejsce podlaski zespół Torfowy Dr Tusz Białystok wygrał 3-1 z Fasolex All Stars Brzostków.

- Świetny news jest taki, że nikt z naszej drużyny nie odniósł żadnej poważniejszej kontuzji. To było bardzo dobre przetarcie przed Mistrzostwami Świata w Finlandii. Po roku przypomnieliśmy sobie, jak smakuje prawdziwe błoto oraz spotkaliśmy się z naszą polską błotną rodziną. Brązowy medal cieszy, ale w tym roku cel jest jeden - pokazać siebie oraz polską piłkę błotną z jak najlepszej strony na Swamp Soccer World Championship w Finlandii - mówi kapitan drużyny Piotr Bendiuk.

W następnym tygodniu Torfowy DrTusz Białystok wyruszy do Finlandii, aby wziąć udział - jako jedyna polska drużyna - w Mistrzostwa Świata w Piłce Błotnej. Z kolei w dniach 22-24 lipca, w Czeremsze, rozegrana zostanie II edycja Błotnej Ligi Mistrzów, gdzie na podlaskim błocie zmierzy się ponad 30 drużyn z Polski i zagranicy.

Błażej Okuła
blazej.o@bialystokonline.pl

1387 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39