Piłkarski sezon w niższych ligach. Znamy ostateczne rozstrzygnięcia

2021.06.29 10:35
Piłkarskie rozgrywki 2020/2021 w podlaskich niższych ligach dobiegły końca. Tym razem zmagania toczone były aż do ostatnich dni czerwca.
Piłkarski sezon w niższych ligach. Znamy ostateczne rozstrzygnięcia
Fot: Grzegorz Chuczun

Zmarnowana szansa Tura

To nie był zwyczajny sezon na niższych szczeblach rozgrywkowych, ale - z powodu pandemii koronawirusa - również na wyższych poziomach nie brakowało problemów z organizacją spotkań. Ostatecznie rozgrywki 2020/2021 udało się dokończyć, aczkolwiek potrwały one dłużej niż zwykle.

Dużo działo się zwłaszcza w IV lidze, gdzie przez większą część zmagań na czele znajdował się Tur, lecz na finiszu to Wissa Szczuczyn cieszyła się z awansu. Wszystko przez słabą rundę wiosenną w wykonaniu ekipy z Bielska Podlaskiego. W końcowym rozrachunku lider wyprzedził rogatą drużynę o 3 oczka.

A kto spadł z IV ligi? Zdecydowanie najsłabszym zespołem w stawce był Dąb Dąbrowa Białostocka. W przyszłym sezonie szczebel niżej zagrają również takie kluby, jak MKS Mielnik i Sparta Augustów.

Wyciągali piłkę z siatki 127 razy

Jeżeli chodzi o klasę okręgową, to tu zmagania zdominowane zostały przez KS Grabówka. Wspomniany zespół w 34 meczach odniósł aż 29 zwycięstw, w efekcie czego przewaga nad kolejną ekipą w tabeli wyniosła 13 punktów. Oprócz KS-u Grabówka awans wywalczył też klub z Czarnej Białostockiej. Czarni zdobyli 77 oczek. Klasę okręgową opuszczają natomiast: Unia Ciechanowiec, Tur II Bielsk Podlaski, Kora Korycin, Bocian Boćki, Korona Dobrzyniewo Duże oraz Jasion Jasionówka, który to w trakcie całego sezonu stracił aż 127 goli.

W I gr. podlaskiej A-klasy emocje zakończyły się już kilka tygodni temu, ponieważ Pogoń Łapy i GKS Gródek wyraźnie odjechały reszcie stawki. Obie wymienione drużyny w batalii 2021/2022 zobaczymy w nagrodę poziom wyżej.

Zdecydowanie bardziej zacięta była walka o awans w gr. II. Tam chrapkę na czołowe dwie lokaty miało aż kilka ekip. Ostatecznie radość zapanowała w GKS-ie Stawiski oraz Pasji Kleosin. Lider zakończył rozgrywki z dorobkiem 55 punktów, a wicelider zgarnął 51 oczek. Kolejny zespół w tabeli, a więc pierwszy pechowiec, który pozostanie w A-klasie, zapisał na swym koncie 48 punktów. Mowa tu o rezerwach Wissy Szczuczyn.

Końcowe tabele: IV liga, klasa okręgowa, A-klasa (gr. I), A-klasa (gr. II).

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1691 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39