Pobity i rozebrany policjant pod klubem w centrum Białegostoku

2013.11.07 00:00
Jeden z wysoko postawionych białostockich policjantów miał zostać pobity i rozebrany pod jednym z klubów w centrum miasta. Mimo nagrań z kamer monitoringu sprawców nie udało się odnaleźć.
Pobity i rozebrany policjant pod klubem w centrum Białegostoku
Fot: KWP Białystok

W kontrowersyjnej sprawie zabrał głos podinsp. Andrzej Baranowski, rzecznik podlaskiej policji. Z opublikowanego oświadczenia wynika, że funkcjonariusz nadzorujący prace służb patrolowo-interwencyjnych Komendy Miejskiej Policji po służbie bawił się ze znajomymi w jednym z nocnych klubów w Białymstoku. Kiedy mężczyzna opuszczał lokal, w drzwiach miał zostać zaczepiony przez młodego mężczyznę, który zaczął go szarpać i ciągnąć za kurtkę w kierunku rogu budynku. Do napastnika dołączył drugi mężczyzna. Funkcjonariusz chcąc się oswobodzić ściągnął kurtkę i koszulę (stąd patrol, który przyjechał na interwencję zastał mężczyznę rozebranego).

Wszystko nagrały kamery miejskiego monitoringu. Niestety mundurowym nie udało się zatrzymać sprawców napadu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że cała sytuacja mogła mieć zupełnie inny przebieg niż przedstawiony w oświadczeniu podinsp. Andrzeja Baranowskiego. Policja nie ujawnia jednak nagrania z monitoringu, które pokazałoby prawdziwy bieg zdarzeń.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1007 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39