Podlasie stawia na ekologię i tanią energię. Będą kolejne farmy fotowoltaniczne

2018.03.08 11:54
W Podlaskiem powstaną kolejne farmy i elektrownie fotowoltaniczne. Pojawią się w różnych częściach województwa. Ogólnie ma to być 27 inwestycji.
Podlasie stawia na ekologię i tanią energię. Będą kolejne farmy fotowoltaniczne
Fot: pixabay.com

Podlasie będzie miało kolejne farmy i elektrownie fotowoltaniczne. W naszym województwie powstanie 27 takich inwestycji. Pojawią się one w rożnych częściach regionu min. w Suwałkach, Kolnie, Milejczycach (pow. siemiatycki) czy Starym Lewkowie (pow. hajnowski).

Farmy i elektrownie fotowoltaniczne to projekty, które powstaną w ramach konkursu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Ogólny koszt przedsięwzięcia szacowany jest na ponad 150 mln zł. Zaś zarząd województwa postanowił zwiększyć budżet przewidziany na ich wsparcie z 50 mln do 58,4 mln zł.

Tego rodzaju inwestycje to nie nowość w Podlaskiem, bowiem działają już m.in. 2 elektrownie fotowoltaniczne w gminie Hajnówka, po jednej w gminie Puńsk, w gminie Szypliszki, a także w gminie Knyszyn.

Energia (tańsza i niezanieczyszczająca środowiska) produkowana w farmie jest sprzedawana bezpośrednio do sieci energetycznej. Natomiast sam obiekt składa się z paneli słonecznych umieszczonych na działce.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1434 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39